"Така зустріч планується. Ми вважаємо за потрібне проведення подібних консультацій на рівні міністра освіти України Гриневич та міністра освіти Польщі Говіна", - цитує Пекло агентство "Інтерфакс-Україна".
При цьому посол наголосив на тому, що Польща поділяє позицію України у питанні необхідності вивчення державної мови, проте вважає за необхідне забезпечити можливість вивчення нацменшинами рідної мови. А також підкреслив необхідність діалогу України та Польщі у цьому питанні.
"Нам просто потрібно поговорити між собою і роз'яснити деякі моменти", - зазначив він.
Нагадаємо, 12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) провела термінові дебати щодо прийнятого в Україні закону "Про освіту", зокрема за ст. 7, що стосується мови викладання. Згідно затвердженої резолюції, закон не забезпечує право нацменшин навчатися рідною мовою й істотно скорочує їхні права. Також ПАРЄ просить у повній мірі забезпечити виконання висновків Венеціанської комісії щодо цього закону.
Закон "Про освіту" набув чинності 28 вересня. Відповідно до статті 7 закону, починаючи з 1 вересня 2018 року дошкільну та початкову освіту діти можуть отримувати мовою нацменшини, при цьому паралельно вивчаючи державну мову. З 5-го класу діти починатимуть навчатися державною мовою, а мову національної меншини вивчати як окрему дисципліну.
Детальніше про мовні норми закону "Про освіту" та реакцію на цей закон деяких держав читайте в матеріалі Василя Балушка ""Донбас" і "Крим" на заході України?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".