Україна закликає Канаду не віддавати Росії турбіну для газопроводу

Поділитися
Україна закликає Канаду не віддавати Росії турбіну для газопроводу © siemens.com
Сергій Макогон запропонував постачати газ до Європи через Україну та Польщу.

Україна закликає Канаду не піддаватися на шантаж Кремля та не погоджуватись на прохання німецького міністра віддати Росії турбіну для газопроводу «Північний потік-1», яка знаходиться на ремонті в Монреалі.

«Просимо Канаду передати турбіну Газпрому не до Німеччини, а до України. Ми передамо далі до рф. Може. Після перемоги», — написав на своїй сторінці в Фейсбук голова компанії «Оператор газотранспортної системи України» Сергій Макогон.

Росія скорочує постачання газу до Європи, посилаючись на відсутність у неї цієї турбіни, що потрапила під санкції. Міністр економіки Німеччини Роберт Хабек раніше попросив Канаду віддати турбіну — це, за логікою Хабека, позбавить Росію приводів для скорочення постачання.

Сергій Макогон запропонував постачати газ до Європи через Україну та Польщу.

«Нагадаю нашим німецьким партнерам, що і без Північного Потоку-1 є достатньо вільних потужностей для транзиту газу до Німеччини. Україна може хоч зараз транспортувати весь обсяг Північного Потоку-1, а ще є незадіяний газогін Ямал через Польщу», — нагадав посадовець.

Анонімний співрозмовник агенції Reuters у міністерстві енергетики України повідомив, що для повернення турбіни, яку перебуває в ремонті, може бути зроблене «точкове» виключення з санкцій, і це стане небезпечним прецедентом.

«Санкції забороняють передачу будь-якого пов'язаного з газом обладнання. Якщо, боже борони, це рішення буде прийняте, ми, звичайно, закликаємо наших європейських колег переглянути свій підхід. Тому що якщо країни не виконуватимуть ними ж узгоджені рішення про санкції, то про яку солідарність ми говоримо», — сказав співрозмовник.

Як повідомлялось, найбільший постачальник газу до Європи російський «Газпром» за два дні скоротив постачання до Німеччини газу трубопроводом «Північний потік-1» приблизно на 60%, пояснивши це затримкою з ремонтом обладнання, яким займається німецький концерн Siemens.

Siemens Energy відкидає звинувачення з боку РФ у тому, що поставки газу в Німеччину довелося скоротити через несвоєчасне обслуговування турбін.

Кілька тижнів тому посол Росії в ЄС Володимир Чижов заявив про наміри Росії повністю зупинити «Північний потік-1». 

Експерти припускають,  що в липні «Газпром» з великою вірогідністю оголосить про «технічні проблеми» з «Північним потоком-1» - на розташованому у російських територіальних водах відрізку, після чого оголосить, що єдиний спосіб врятувати Європу від «холодомору» - це запуск «Північного потоку-2». 

На тлі загальної енергетичної кризи, з якою стикнулися в Німеччині після скорочення імпорту з РФ, українське Міненерго пропонує постачати електрику з вітчизняних АЕС.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі