Міненерго пропонує постачати до Німеччини електрику з українських АЕС

Поділитися
Міненерго пропонує постачати до Німеччини електрику з українських АЕС В Німеччині активізували режим тривоги через скорочення запасів на тлі суттєвого скорочення постачань із РФ © aussiedlerbote
На тлі загальної енергетичної кризи, з якою стикнулися в Німеччині після скорочення імпорту з РФ, українське Міненерго пропонує постачати електрику з вітчизняних АЕС.

Відповідну пропозицію озвучив у своїй статті для тамтешнього видання Wirtschaftswoche глава відомства Герман Галущенко. Чиновник зазначив, що спроба відмовитись від російських впливів на економіку ФРН – є гігантським викликом і наголосив, що від співпраці між Києвом та Берліном є низка переваг: 

“Україна та Німеччина можуть отримати користь від енергетичної системи, розташованої в різних часових і кліматичних поясах. Різниця в часі між нашими країнами становить одну годину, а це означає, що піки споживання електроенергії в двох країнах також відрізняються на одну годину. Це збільшує ліквідність ринку та дозволяє Німеччині купувати українську електроенергію дешевше, коли попит на неї падає або коли є значний надлишок зеленої енергії. Україна, з іншого боку, може купувати німецьку вітрову енергію в періоди, коли на нашому ринку є надлишки», – йдеться в матеріалі Галущенка.

Незважаючи на війну, Україна продовжує працювати зі країнами Європи для інтеграції ринків електроенергії та газу. Це включає, наприклад, стандартизацію ринків, умов конкуренції та екологічних стандартів, зазначає він. Крім того, необхідно створити правові та технічні передумови для розширення міжнародної потужності передачі. Все це підвищить експортний потенціал української енергосистеми, як за рахунок існуючих, так і нових ліній.

Нагадаємо, в Німеччині активізували режим тривоги через скорочення запасів газу. Мінекономіки країни оголосило другий ступінь аварійного плану. Водночас країна увійшла в режим раннього попередження ще на початку весни.

Вчора також глава згаданого відомства Роберт Габек визнав, що дефіцит газу, відсутність суттєвих змін з запасами і якщо ситуація з постачанням не зміниться,  це спровокує обмеження роботи промисловості,

За словами  Габека, це може мати катастрофічні наслідки, є загроза закриття підприємств, скорочення працівників, рахунки за газ потенційно можуть злетіти втричі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі