Україна в жовтні доєднається до «Зеленої Угоди» ЄС

Поділитися
Україна в жовтні доєднається до «Зеленої Угоди» ЄС © OKNA.ua
Буславець підтвердила, що Україна прагне долучитись до Європейського зеленого курсу.

Україна висловила готовність доєднатися до Європейської «Зеленої Угоди» і вже 1 жовтня на саміті Україна-ЄС обидві сторони офіційно підтвердять зацікавленість в угоді. Про це 17 вересня заявив голова делегації ЄС в Україні Матті Маасікас на 11-му Європейсько-українському енергетичному Дні – одній  з найважливіших конференцій в галузі відновлюваної енергетики та енергоефективності України. 

Основною темою обговорення цьогорічної конференції було майбутнє української енергетики та її перспективи і розвиток в рамках «Зеленої Угоди» ЄС. Як відомо, ЄС поставив собі ціль - перетворити Європу на перший у світі кліматично нейтральний континент до 2050 року. І одним із пріоритетів цієї цілі є розвиток чистої енергетики та зменшення забруднення.

Т.в.о. міністра енергетики України Ольга Буславець підтвердила на конференції, що Україна прагне долучитись до Європейського зеленого курсу. 

«На мою думку, Зелена угода – це можливість для України стати більш сильнішою. Для забезпечення виконання Зеленої угоди Україна впроваджує потужну енергетичну реформу, яка передбачає системні заходи щодо підвищення енергоефективності України. ВДЕ на сьогодні – це не тільки ключ до успішного розвитку національної економіки, це також ключ до енергетичної нейтральності», - заявила вона.

За словами т.в.о. міністра енергетики, важливим є запропонований сьогодні закон України «Про енергетичну ефективність», який впроваджує Європейську директиву про енергоефективність. 

На сьогоднішній день Міністерство енергетики вже розробило Національний план дій з енергоефективності до 2030 року. Цей план включає ряд індикаторів, які дозволять планувати короткострокову, середньострокову та довгострокову траєкторію виконання амбітних цілей, а також аналізувати, наскільки заходи в тій чи іншій сфері є ефективними або потребують коригування.

Нагадаємо у вересні уряд затвердив міжвідомчу робочу групу за проектом "Європейський зелений курс" (Green Deal).

Протягом 2020 року Євросоюз повинен був розпочати втілення Європейського зеленого курсу, до якого мала б приєднатися і Україна, але наразі ця співпраця під загрозою. Чому ми не можемо втратити шанс співпраці з ЄС урамках «Зеленої Угоди» розповідають Андрій Чубик та Олег Савицький у статті "Україна та Європейський зелений курс: ми за чи проти?"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі