За словами віце-прем'єра з європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитра Кулеби, в документі будуть перераховані конкретні напрямки, за якими українські компанії і технології можуть допомогти реалізувати цю угоду. У свою чергу, Єврокомісія планує оприлюднити відповідний документ вже на початку березня 2020 року.
"Ми завершуємо підготовку документа, лист з конкретними пропозиціями, як Україна може стати невід'ємною частиною Європейської зеленої угоди. Я надішлю його віце-президенту Європейської комісії Франсу Тіммермансу, який в ЄС очолює процес розробки Угоди", - зазначив Віце-прем'єр-міністр.
Раніше президент України Володимир Зеленський заявив про те, що на сьогодні в Україні існують найкращі у світі умови для інвестування в зелену енергетику.
Нагадаємо, Верховна Рада 25 квітня 2019 ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії". Закон передбачає впровадження "зелених" аукціонів з 2020 року і обов'язкова участь у них інвесторів сонячних електростанцій потужністю більше 1 МВт і вітроелектростанцій потужністю більше ніж 5 МВт.
За впровадження в Україні зелених аукціонів активно виступали міжнародні партнери. За їх словами, нова система стимулювання відновлюваної енергетики дозволить залучити значні інвестиції в галузь.