Україна представила Європарламенту платформу з деокупації Криму

Поділитися
Україна представила Європарламенту платформу з деокупації Криму
В онлайн-презентації «Кримської платформи» брали участь євродепутати від Польщі і Литви.

Перша заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова і депутати Верховної Ради України представили Європейському парламенту Кримську платформу на онлайн-заході який відбувся в рамках серії публічних заходів «Європейські дебати», передає прес-служба МЗС.

Джапарова розповіла депутатам Європейського парламенту про триваюче погіршення ситуації в окупованому Криму.

Зокрема, вона повідомила про зростаючу мілітаризацію півострова, постачання Росією озброєнь і засобів, здатних переносити ядерну зброю, розміщення військового персоналу і захоплення колишніх об'єктів зберігання ядерної зброї.

«Все це представляє серйозну загрозу безпеці Азово-Чорноморського та Середземноморського регіонів і вимагає посиленої уваги міжнародної спільноти», - зазначила вона.

Перша заступник міністра підкреслила, що Росії повинна понести відповідальність за політичні переслідування, тортури, нелюдське поводження з ув'язненими, обмеження доступу до медичної допомоги, особливо в умовах поширення захворювання COVID-19.

У своєму виступі, вона також окремо зупинилася на незаконне відчуження російської окупаційної владою українського майна на півострові у випадках незаконного ведення бізнесу в окупованому Криму деякими європейськими компаніями.

Джапарова також привітала створення Європейським Союзом нового глобального режиму санкцій за порушення прав людини і закликала ЄС призначити спецпредставника з питань Криму.

Підкресливши необхідність активізувати зусилля по деокупації Криму та подолання наслідків окупації, перший заступник міністра представила учасникам заходу нову ініціативу України - Кримську платформу і запросила євродепутатів долучитися до її роботи на парламентському напрямі.

Також народні депутати представили новостворене у Верховній Раді міжфракційне об'єднання «Кримська платформа».

У МЗС зазначили, що учасники погодилися з важливістю залучення парламентських кіл до зусиль по деокупації півострова, в тому числі в рамках Кримської платформи.

Нагадаємо, у вересні президент Володимир Зеленський закликав світову спільноту взяти участь у створенні міжнародної платформи по деокупацію Криму, а також підтримати оновлену резолюцію про ситуацію з правами людини на включеному півострові.

Кримська платформа буде працювати на кількох рівнях. Перший - найвищий політичний рівень, до якого приєднаються глави іноземних держав та урядів. Другий - рівень керівників зовнішньополітичних відомств і міністрів оборони. Третій - міжпарламентський рівень. І четвертий - рівень неурядових експертів.

Про свою підтримку концепції Кримської платформи вже заявили посли США, Великобританії, Туреччини та інших країн.

Перший саміт Кримської платформи пройде в травні наступного року в Києві. Крім консолідації міжнародних зусиль, спрямованих на протидію анексії Криму Росією, серед завдань платформи також протидію загрозам РФ в Чорному і Азовському морях.

Детальніше про окупованій кримської реальності, вивчені уроки і подальші дії, читайте в статті першого заступника міністра закордонних справ Еміне Джапарової "Медовая пахлава" стала "хворостом в меду" для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі