Україна нагадала Росії, чому не вестиме прямих переговорів із бойовиками

Поділитися
Перед новою зустріччю у нормандському форматі у Кремлі згадали стару мантру про «посередника, а не учасника конфлікту».

Спроба Росії нав’язати Україні прямі переговори із бойовиками є грою на «підвищення ставок» напередодні нормандського саміту, змінюють саму суть Мінського процесу, і є неприйнятною для України, зазначив в.о. голови української делегації у Тристоронній контактній групі Андрій Костін.

«Спроба представників Росії схилити, опустити до рівня прямого діалогу з ОРДЛО – це спроба, по суті, перевернути саму суть переговорного процесу, зняти з себе відповідальність. Це навіть не просто спроба представити себе посередником, а спробувати зробити так, щоб всі з цим погодилися, а потім сказати: почекайте, а за що санкції?», - зазначив він у коментарі агентству «Інтерфакс-Україна».

За словами Костіна, в Україні тактику Кремля розуміють, «ми відверто з ними (російською делегацією – ред.) на цю тему говоримо».

«Всі спроби РФ цю ситуацію переформатувати саме таким способом безперспективні та безрезультатні. Ми на це не підемо. Тільки формат ТКГ, нормандський формат або інші міжнародно-дипломатичні формати, де буде присутня і Україна, і РФ є для нас прийнятними», - наголосив він.

В.о. голови української делегації також акцентував на тому, що узгодження законопроєктів, передбачених Мінськими угодами, не означає обов'язкового прямого діалогу з бойовиками.

«Ми чітко поділяємо два процеси: обговорення та узгодження. Будь-який переговорний процес передбачає обговорення дуже різних питань, але не обов'язково передбачає узгодження», - наголошує Андрій Костін.

Як приклад він навів проєкт закону «Про внесення змін до закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО», що передбачав внесення у текст документу так званої «формули Штайнмаєра». Проєкт перебував на узгодженні ТКГ, однак ця робота була заблокована іншими учасниками консультацій.

«Вони не хочуть це робити, і це дуже дивна позиція, оскільки вони відмовляються робити те, що безпосередньо передбачено Комплексом заходів з виконання Мінських угод», - пояснює Андрій Костін.

Україна готова в рамках ТКГ погоджувати законопроєкти, передбачені Мінськими угодами, однак питання полягає в самій процедурі узгодження: що це таке, який механізм і результат. На ці запитання поки немає відповідей, стверджує Костін. Триває робота з внесення необхідних роз’яснень, які однаково тлумачитимуться усіма учасниками процесу.

Нагадаємо, 26 січня у Парижі відбулася зустріч радників нормандської четвірки. Наступна має відбутися за два тижні, і цей час не буде легким для нашої країни.

Росія знову вимагає від України розпочати прямий діалог з ОРДЛО в обмін на розблокування переговорів. Водночас наші західні партнери можуть спробувати домогтися  від Києва певних «поступок» Кремлю щодо Донбасу, задля зниження напруги у регіоні.

Хоч би які обережно оптимістичні підсумки підбивали великі радники після Норманді, Україні торують шлях до виконання «Мінська». Однак політична частина угод зруйнує Україну. Чому і як цьому зарадити, пояснює Тетяна Силина у статті «Трупна отрута «Мінська»: три способи уникнути страти України, яку задумав Путін».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі