Виступаючи у Верховній Раді прем’єр-міністр Денис Шмигаль назвав сьоме засідання Ради асоціації Україна - ЄС “історичною віхою” у двосторонніх відносинах. Очільник уряду розповів про результати, досягнуті після поїздки до Брюсселя.
“Сьоме засідання Ради асоціації Україна - ЄС без перебільшення стало історичною віхою у наших двосторонніх відносинах, а також важливим етапом реалізації домовленостей 22 саміту Україна - ЄС, який відбувався у жовтні за участі президента України”, - заявив Шмигаль.
Він додав, що ЄС привітав реформаторські зусилля України. Також, за словами Шмигаля, було чітко окреслено європейську перспективу України, наголошено на потребі в активізації зусиль для зміцнення верховенства права та забезпечення незалежного й ефективного функціонування антикорупційних інститутів.
“У глобальному контексті нам вдалося окреслити спільні точки для подальшого руху в напрямку пришвидшеної європейської та євроатлантичної інтеграції України. А також подальші спільні кроки, насамперед у частині інтеграції до внутрішнього ринку ЄС та поглиблення секторальної інтеграції”, - додав Шмигаль.
Він зазначив, що було підтверджено готовність почати консультації щодо подальшого перегляду лібералізації торгівлі в рамках зони вільної торгівлі. Зокрема, під час перемовин із виконавчим президентом Єврокомісії Валдісом Домбровскісом домовилися про подальшу лібералізацію в частині збільшення квот для української продукції.
Шмигаль заявив, що Україна стала на крок ближчою до промислового безвізу. Зокрема місія ЄС вже почала оцінку готовності України до підписання відповідної угоди.
“Цього року розраховуємо на суттєвий прогрес і якнайскоріше отримати рекомендації та підписати дану угоду. Крім того, було домовлено про проведення у цьому році всебічного перегляду досягнення цілої угоди та презентацію кожною стороною результатів відповідної роботи на 23 саміті Україна-ЄС”, - зазначив прем’єр-міністр.
Нагадаємо, урядова делегація на чолі з прем'єр-міністром Денисом Шмигалем 9 лютого почала робочий візит до Брюсселя. У ході зустрічі з президентом Євроради Шарлем Мішелем прем'єр-міністр обговорив узгодження з ЄС перегляду Угоди про асоціацію.
Раніше повідомлялося, що Європейський Союз не бачить необхідності змінювати Угоду про асоціацію, оскільки воно все ще має нереалізований потенціал, однак ЄС готовий розглянути пропозиції Києва щодо розширення сфер співробітництва.
Детальніше про те, які три чинники, які впливали на проведення Сьомого засідання Ради асоціації Україна-ЄС, читайте в статті Миколи Точицького "Євроінтеграція в умовах COVID-19".