Україна ініціює нову зустріч із Росією у межах ОБСЄ

Поділитися
Україна ініціює нову зустріч із Росією у межах ОБСЄ
РФ відмовилася брати участь у засіданні, присвяченому невиконанню нею умов Віденського документа.

Україна продовжує вимагати від Росії прозорості у питанні військової діяльності, що загрожує безпеці нашої держави, повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Тому Київ ініціює спільне засідання Постійної ради та Форуму зі співробітництва у галузі безпеки ОБСЄ упродовж 48 годин.

«Ми продовжуємо вимагати прозорості від Росії, яка відмовилася бути присутньою на вчорашній зустрічі в межах Віденського документа. Тепер Україна просить провести спільне засідання Постійної ради та Форуму зі співробітництва у галузі безпеки ОБСЄ протягом 48 годин для уточнення подальших кроків», - уточнив міністр.

Україна також закликала Росію врахувати законні побоювання держав-учасниць та використати інструменти ОБСЄ для розрядки напруженості поблизу українського кордону.

«Заяв про відведення (військ) недостатньо. Нам потрібна прозорість та факти», - додав Кулеба.

Нагадаємо, 11 лютого Україна запустила механізм зниження військових ризиків ОБСЄ, надіславши Росії офіційний запит щодо роз'яснення активності у прикордонних районах.

Згідно з Віденським документом, Росія протягом 48 годин мала у відповідь надати точні райони проведення військової діяльності, повідомити дати її завершення, а також найменування, підпорядкованість, кількість військових формувань і типи озброєнь і військової техніки, що використовуються.

У російському МЗС підтвердили отримання запиту, але заявили, що вважають його «необґрунтованим». Стягування до кордонів сусідньої держави стотисячної армії, перекидання бойових кораблів до берегів окупованого Криму та ракетних комплексів – у Білорусь, у РФ називають «звичайною» військовою детальністю.

Активно обговорюючи терміни, способи та цілі військової операції Росії проти України, експерти та політики здебільшого не звертають уваги на один аспект: вперше в історії людства повномасштабна війна може розвернутися на території країни, напханої ядерними, хімічними та нафтогазовими об'єктами. Які наслідки військові дії можуть мати для України, Європи та світу — читайте у статті Дмитра Менделєєва «Війна в «замінованій» країні...».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі