Стала відома реакція МЗС РФ на запит України про військову діяльність на кордоні

Поділитися
Стала відома реакція МЗС РФ на запит України про військову діяльність на кордоні © Интерфакс
Претензії України названо "необґрунтованими".

У МЗС РФ отримали запит МЗС України "про роз'яснення незвичайної військової діяльності" на кордоні каналами Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) і назвали його необґрунтованим.

Про це повідомляють росЗМІ, посилаючись на джерела у МЗС РФ.

"Не вважаємо запит обґрунтованим, оскільки діяльність не є незвичайною і не дає підстав для запуску механізму зменшення військової небезпеки за Віденським документом 2011 року щодо заходів зміцнення довіри та безпеки", - заявило джерело.

Він також додав, що запит Києва нагадує "відволікаючий маневр" від інших важливих проблем, наприклад, "щоденних обстрілів Донбасу та вищої військової активності в цьому регіоні".

Москва дасть офіційну відповідь найближчими днями, уточнив співрозмовник.

Віденський документ ОБСЄ від 2011 року націлений на зміцнення безпеки та довіри між країнами. Відповідно до домовленостей держави щорічно обмінюються інформацією про військові сили та основні системи озброєнь, про планування в галузі оборони та військові бюджети. Документ передбачає проведення консультації у зв'язку з "незвичайною військовою діяльністю" та небезпечними інцидентами.

11 лютого Україна офіційно запросила до РФ пояснення про військову діяльність у прикордонних районах, повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. У відповідь Москві дали 48 годин.

"Ми офіційно застосували механізм зменшення небезпеки, згідно з розділом III Віденського документа, і звернулися до Російської Федерації із запитом надати детальні роз'яснення щодо військової діяльності в районах, що прилягають до території України та у тимчасово окупованому Криму", – процитували Кулебу у пресслужбі МЗС.

За словами міністра, згідно з Віденським документом, Росія у відповідь має надати точні райони проведення військової діяльності, повідомити дати її завершення, а також найменування, підпорядкованість, кількість військових формувань. Крім того, РФ повинна повідомити типи озброєнь та військової техніки, що беруть участь у ній.

Росія не припиняє нарощувати військову присутність впритул до кордонів України. РФ збільшує кількість важкої військової техніки, ракетних комплексів та стягує підрозділи внутрішніх військ для потенційного виконання поліцейських функцій на захоплених територіях, заявив керівник групи розслідувачів Conflict Intelligence Team   Кирило Михайлов.

Раніше прессекретар Білого дому   Джен Псакі   заявила, що в адміністрації Байдена сподіваються на розсудливість Путіна у питанні   деескалації ситуації   навколо України

Ще 30 березня головнокомандувач ЗСУ   Руслан Хомчак   заявив, що Росія стягує війська до кордону України, зокрема, з боку тимчасово окупованого Криму. 5 квітня Росія розпочала контрольну перевірку боєготовності своїх військ.

Президент   Володимир Зеленський   вважає це скоріше "грою м'язами", ніж реальною загрозою, проте українська армія готова до будь-яких провокацій, наголосив він. Напередодні у південних районах України оголосили збори територіальної оборони для посилення та захисту держкордону.

США та інші партнери України дотримуються іншої точки зору. Свою стурбованість висловив Пентагон, а Європейське командування збройних сил США привело війська в повну бойову готовність найвищого рівня. Партія правлячого блоку ХДС/ХСС у німецькому Бундестазі засудила дії РФ, назвавши «украй небезпечними». Свою підтримку Україні висловили Канада, Великобританія та НАТО.

Українські та закордонні експерти вважають відкриту агресію РФ малоймовірною. На їхню думку, своїми діями Кремль "дражнить" Захід і мстить за слова президента США на адресу Путіна, відволікає увагу росіян від внутрішніх проблем, надає психологічний тиск на Україну та посилає сигнал підтримки окупаційним військам на Донбасі. Але поки що точні наміри Володимира Путіна незрозумілі, розслаблятися рано, вважають аналітики.

Напередодні американська компанія Maxar Technologies опублікувала знімки за останні 24 години, які свідчать про нарощування російських сил в окупованому Криму, Білорусі та на заході Росії.

Активно обговорюючи терміни, способи та цілі військової операції Росії проти України, експерти та політики здебільшого упускають один аспект: вперше в історії людства повномасштабна війна може розвернутися на території країни, напханої ядерними, хімічними та нафтогазовими об'єктами. Які наслідки воєнні дії можуть мати для України, Європи та світу - читайте у статті Дмитра Менделєєва "Війна у "замінованій" країні...".

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі