Угорщина вже приймає освітній закон у його нинішній формі – Кулеба

Поділитися
Угорщина вже приймає освітній закон у його нинішній формі – Кулеба © Прес-служба Кабміну України
За словами Дмитра Кулеби, Угорщина готова на діалог з Україною щодо реалізації мовних норм закону.

Закон України про освіту у його нинішній формі є прийнятним для Угорщини, і вона готова обговорити шляхи його втілення так, аби це відповідало інтересам угорської меншини. Про це міністр закордонних справ Дмитро Кулеба зазначив в інтерв’ю виданню HVG, повідомили у посольстві України в Угорщині.

“Ми передали Закон про освіту Венеціанській комісії Ради Європи, і після отримання рекомендацій, ми з ними погодилися та виконали. Зокрема, ми продовжили перехідний період до 2023 року, і цим виграли час для того, щоб знайти рішення яке задовольняло б обидві сторони. Згідно з моєю оцінкою, Угорщина зараз вже приймає закон у його нинішній формі і готова обговорити з Україною, як ці норми можна втілити в життя таким чином, щоб це відповідало інтересам угорської меншини”, - зазначив Кулеба.

Міністр додав, що для цього під час останньої зустрічі з очільником угорського МЗС Петером Сіярто вони домовилися створити робочу групу з освіти. В її рамках експерти компетентних міністерств обох країн зможуть продовжити діалог. У групі також будуть представлені обидва МЗС.

“Я хотів би чітко зазначити, що ніщо не загрожує ідентичності угорської меншини та її правам на використання мови”, - заявив Кулеба.

Він наголосив, що угорська громада не живе в Україні під загрозою. Погрози місцевим угорцям, які пролунали перед візитом Сіярто в Україну, Кулеба назвав погано виконаною дешевою провокацією, яка не має нічого спільного з реальністю. 

“Україна є правовою державою і колективна відповідальність певних груп є виключеною. Якщо ж хтось порушує закони, проти нього порушується провадження, де він має право захищатися – ніхто не є винуватим, доки це не встановить суд. Якщо в ході процесу його виправдають, то він вільний, якщо ні, - то отримає покарання. Ніхто не звільняється від процесів правової держави”, - додав Кулеба.

Угорщина незадоволена українськими законами про освіту та мову й звинувачує Україну у нібито недотриманні прав нацменшин. При цьому Будапешт блокує зусилля України щодо взаємодії з НАТО, що неодноразово засуджував Захід.

Однак, під час свого візиту в Україну Петер Сіярто зазначив, що у разі успіху консультацій щодо імплементації закону про освіту “дуже багато чинників непевності ми зможемо виключити. Це, наприклад, питання тих 40 шкіл, які зараз працюють у населених пунктах, де кількість жителів становить менше 50 тисяч, і що буде з кількістю годин угорської мови”. За словами угорського міністра, він отримав обіцянку від України, що зазначене питання буде конструктивно вирішене, а українська сторона готова до цього.

Детальніше про те, чи відкрито “нову сторінку” в україно-угорських відносинах під час візиту Петера Сіярто в Україну, читайте у статті Володимира КравченкаРаз прийшов сусід до сусіда…

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі