Угода про копалини зі США: Зеленський заявив, що три важливі для нього моменти врахували

Поділитися
Угода про копалини зі США: Зеленський заявив, що три важливі для нього моменти врахували © Getty Images
Президент розповів, які саме три речі були важливими при напрацюванні угоди.

Для президента Володимира Зеленського були важливим три моменти в угоді зі США щодо рідкісноземельних копалин, текст якої нещодавно опублікували ЗМІ. Під час пресконференції він зазначив, що ці важливі зауваження врахували.

«Є три головні речі, які для мене були важливі. Це борг, якого немає. Далі, якщо ми говоримо про інвестиції, то пам’ятаєте 2 до одного. Цей пункт був дуже важливим. Тому що ми передаємо, і потім американці зараховуватимуть майбутню допомогу. І про це ми маємо окремо говорити з президентом Сполучених Штатів. Яка це може бути допомога і що це буде. І це не стосується цієї угоди. Ця угода є частиною наших великих домовленостей зі США. Ця угода може бути частиною майбутніх гарантій безпеки. Але треба розуміти ширше бачення, що чекає Україну, де ми тощо… Тобто тут я спокійний, мені сказали, що цього пункту про 2 до 1 немає… Ще один пункт, на який би я звернув увагу, безумовно це про економіку договору», – заявив Зеленський.

Водночас за словами президента, він дуже просив, аби з’явилось розуміння, що українці та американці однаково бачать, що все це є частиною майбутніх гарантій безпеки. 

«Тому я дуже хотів, аби навіть в рамковій угоді з’явилося речення про гарантії безпеки України. І мені повідомили урядовці, що воно з’явилось. Важливо, що це є», – зазначив Зеленський.

Президент також підтвердив, що між США та Україною погоджена рамкова угода щодо природних копалин, яка не потребує ратифікації. Водночас він заявив, що в угоді немає положень про фонд у 500 мільярдів доларів та повну власність США.

Раніше Axios з посиланням на джерела повідомив, що 25 лютого, після двох тижнів напружених переговорів, Вашингтон та Київ узгодили умови рамкової угоди щодо корисних копалин. Вона дозволить США отримати частину значних мінеральних запасів України та інвестувати у повоєнний розвиток країни.

Президент США Дональд Трамп оцінив угоду про рідкісноземельні копалини в трильйон доларів. На питання журналіста щодо того, що Україна отримає натомість, Трамп відповів, що це «350 мільярдів доларів і право боротися далі».

Економіст Олексій Кущ у своїй статті для ZN.UA спробував розібратися, «Що насправді хоче Трамп від України, нав’язуючи «ресурсну угоду».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі