Угода щодо корисних копалин: Трамп розповів, що Україна отримає натомість

Поділитися
Угода щодо корисних копалин: Трамп розповів, що Україна отримає натомість © EPA-EFE/JIM LO SCALZO
Президент США аносував візит Володимира Зеленського у Вашингтон.

Володимир Зеленський цього тижня відвідає Вашингтон  щоб підписати угоду щодо корисних копалин. Про це президент США Дональд Трамп повідомив під час спілкування зі ЗМІ в Овальному кабінеті Білого дому.

«Ми майже домовилися про нашу угоду щодо рідкісноземельних копалин. Це велика угода, це може бути угода на трильйон доларів. Це рідкісноземельні метали та інші речі. Американські платники податків отримають назад свої гроші із надлишком», — сказав американський лідер.

На питання журналіста щодо того, що Україна отримає натомість, Трамп відповів, що це «350 мільярдів доларів і право боротися далі».

«350 мільярдів доларів у вигляді великої кількості обладнання та військової техніки, а також право боротися, передусім право боротися. Послухайте, Україна, я скажу – вони дуже хоробрі, вони хороші солдати, але без Сполучених Штатів, їхніх грошей і військової техніки ця війна закінчилася б за дуже короткий час», — пояснив Трамп.

На запитання представників ЗМІ про те, чи бачить президент США Дональд Трамп після досягнення угоди більш активну роль для українського президента Володимира Зеленського в переговорному процесі, він відповів, що «сподівається».

«Ми хочемо поставити Україну на ноги», – додав Трамп.

Також президент США нагадав, що свого часу саме він ухвалив рішення про постачання Україні «Джавелінів».

Два джерела, близькі до українського уряду, повідомили Axios, що у вівторок, після двох тижнів напружених переговорів, Вашингтон та Київ узгодили умови рамкової угоди щодо корисних копалин.

Вона дозволить США отримати частину значних мінеральних запасів України та інвестувати у повоєнний розвиток країни.

За даними ЗМІ, Зеленському вдалося домовитися про остаточний проект, який не включає ключову вимогу Вашингтона щодо відшкодування «боргу» в 500 мільярдів доларів за рахунок майбутніх доходів. 

У проекті угоди зазначено, що Штати прагнуть зберегти Україну «вільною, суверенною та безпечною», але у документі не згадуються конкретні гарантії безпеки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі