Угорський міністр хоче обговорити з Гриневич новий закон України про освіту

Поділитися
Угорський міністр хоче обговорити з Гриневич новий закон України про освіту Угорський міністр хоче зустрітися особисто з Гриневич, щоб обговорити закон про освіту. © Генпрокуратура України
Зустріч дасть можливість розвіяти побоювання, що виникають в угорської влади щодо нового українського закону.

Глава Міністерства людських ресурсів Угорщини Золтан Балог, який займається питанням угорського освіти, попросив про особисту зустріч з міністром освіти і науки України Лілією Гриневич в зв'язку з новим законом України про освіту, пише "Радіо Свобода".

В офіційному листі до глави МОН Балог зазначає, що закон про освіту і особливо його мовна стаття про освіту нацменшин, викликала занепокоєння кількох урядів сусідніх країн, включаючи угорський.

На його думку, ця зустріч дасть партнерам можливість обговорити побоювання, що виникають в угорських властей щодо нового українського закону. Отримавши інформацію від української сторони, Балог сподівається ознайомитися з тим, які справжні причини та мета прийняття нового закону про освіту в Україні, сказано в листі Балоґа.

За інформацією видання, сьогодні, 25 вересня, Золтан Балог з робочим візитом планує побувати в Закарпатті, де візьме участь у відкритті навчального року в угорськомовному Інституті імені Ференца Ракоці ІІ в місті Берегово. На цей захід запросили міністра освіти і науки України Лілію Гриневич.

Як відомо, офіційний Будапешт наполягає на перегляді мовної статті закону про освіту в Україні, оскільки, на думку угорських властей, це порушує права 150-тисячної угорської меншини в Закарпатті.

Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада схвалила в другому читанні закон "Про освіту". Законопроект №3491-д підтримали 255 народних депутатів.

Болгарія, Греція, Румунія і Угорщина закликають Україну не вводити в дію положення про освіту щодо мови навчання.

У роз'ясненні міністерства освіти України сказано, що Стаття 7, яка регулює питання мови навчання у новому законі "Про освіту", відповідає Конституції України та Європейській хартії регіональних мов або мов меншин.

Починаючи з 1 вересня 2018 року, дошкільну та початкову освіту діти можуть отримувати мовою нацменшини, при цьому паралельно вивчаючи державну мову.

З 5-го класу діти почнуть навчатися державною мовою, а мову національної меншини вивчати як окрему дисципліну. Якщо мова нацменшини відноситься до мов Європейського Союзу, то на ній можливе викладання однієї або декількох дисциплін.

Для дітей, які зараз навчаються на мовах нацменшин, передбачений перехідний період до 1 вересня 2020 року. Ці діти будуть отримувати середню освіту з поступовим збільшенням кількості навчальних предметів, які вивчаються українською мовою, а з 2020 року повинні перейти на навчання державною мовою.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі