Угорщина ветувала спільну заяву послів НАТО щодо України

Поділитися
Угорщина ветувала спільну заяву послів НАТО щодо України Будапешт знову розветувався © srbijadanas.com
Заяву мала ухвалити Північноатлантична рада, яка перебуває в Україні зараз.

Угорщина ветувала спільну заяву послів НАТО щодо України. Очільник Міністерства закордонних справ Угорщини Петер Сіярто пояснив це рішення традиційно – нібито утисками угорської нацменшини на Закарпатті, пише Daily News Hungary.

"Угорщина ветувала спільну заяву послів НАТО щодо України", - йдеться у повідомленні. Заява мала бути ухвалена Північноатлантичною радою, яка перебуває в Україні з дводенним візитом.

Під час виступу на Євразійському форуму в Будапешті Сіярто заявив, що Угорщина "не готова жертвувати інтересами 150 тисяч етнічних угорців на заході України заради геополітичних інтересів", повідомляє "Укрінформ".

Будапешт також подав кілька пропозицій змін до спільної заяви щодо зобов'язання України виконувати свої обов'язки щодо меншин відповідно до міжнародного права. За словами голови МЗС Угорщини, ці пропозиції базувалися на принципах Ради Європи та ООН.

Однак на засіданні посли НАТО усі пропозиції Угорщини відхилили, після чого Будапешт вдався до знаної практики ветування, яка вже давно дратує членів Північноатлантичного альянсу, адже заважає не лише роботі комісії Україна-НАТО.

"Позбавлення прав меншин однієї з країн-учасниць НАТО щонайменше заслуговує згадки в такому документі, і заява повинна містити положення про відновлення цих прав", - заявив Сіярто.

Нагадаємо, 16 липня Сірято заявив, що в Угорщини є план покращення стосунків з Україною, і назвав умови, за яких Будапешт перестане блокувати переговори України з НАТО.

У МЗС Угорщини сподіваються на президента Володимира Зеленського, разом з яким зможуть вирішити "проблемні питання", що стосуються угорської національної меншини в Україні. Президент Угорщини Янош Адер, який був присутнім на інавгурації Зеленського, запросив нового голову України відвідати Угорщину. Він також назвав обнадійливими перші переговори із Зеленським.

Як відомо, Угорщина незадоволена українськими законами про освіту та мову й звинувачує Україну у нібито недотриманні прав нацменшин. При цьому Будапешт блокує зусилля України щодо взаємодії з НАТО, що неодноразово засуджував Захід.

Докладніше про україно-угорський конфлікт читайте в матеріалі Володимира Кравченка "Ілюзія добросусідства" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі