Уряд Угорщини може наполягти на включенні до підсумкової декларації саміту "Східного партнерства" питання щодо українського закону про освіту, повідомив брюссельський кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк на своїй сторінці в Twitter.
"Угорщина може наполягти на додаванні мовного питання щодо українського закону "Про освіту" до фінальної декларації саміту "Східного партнерства", - зазначив журналіст.
#Hungary might insist on adding language about #Ukraine's language law in the final #EaP declaration
- Rikard Jozwiak (@RikardJozwiak) 5 жовтня 2017 р.
Раніше повідомлялося про те, що саміт політики Європейського союзу "Східне партнерство" відбудеться 24 листопада в Брюсселі.
"Східне партнерство" є програмою розвитку відносин між ЄС і Україною, Молдовою, Грузією, Азербайджаном, Білоруссю і Вірменією, яке було ініційоване Польщею і Швецією у 2008 році.
Нагадаємо, що уряд Угорщини прийняв рішення про блокування всіх наступних рішень Євросоюзу, спрямованих на зближення з Україною. Таке рішення стало відповіддю офіційного Будапешта на підписання президентом Петром Порошенком закону "Про освіту".
Раніше Болгарія, Греція, Румунія та Угорщина закликали Україну не вводити в дію положення закону про освіту щодо мови навчання. Вони виступили проти навчання в українських школах тільки державною мовою, а також звернулися до Ради Європи та ОБСЄ через цей закон.
28 вересня міністр закордонних справ України Павло Клімкін направив закон "Про освіту" на експертизу у Венеціанську комісію.
Детальніше про мовні норми закону "Про освіту" та реакцію на цей закон деяких країн читайте в матеріалі Василя Балушка "Донбас" і "Крим" на заході України?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".