Уряд Угорщини озвучив дві умови, необхідні для розв'язання проблеми, пов'язаної з українським законом "Про освіту", передає прес-служба угорського МЗС.
Як повідомив міністр закордонних справ Петер Сійярто на засіданні Ради міністрів ОБСЄ у Відні, в першу чергу, не повинні бути порушені права угорської нацменшини, а в другу, закарпатські угорці повинні підтвердити згоду на редакцію закону.
Відповідні умови Сійярто озвучив під час зустрічі з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним, а потім на зустрічі із спецпредставником Держдепартаменту США з питань України Куртом Волкером.
"Поки обидва умови не будуть виконані, на жаль, ми не можемо говорити про вирішення проблеми", - сказав угорський міністр.
Нагадаємо, що у вересні уряд Угорщини заявив про те, що буде блокувати інтеграцію України в ЄС через закон "Про освіту".
Закон "Про освіту" набув чинності 28 вересня. Відповідно до статті 7 закону, починаючи з 1 вересня 2018 року дошкільну та початкову освіту діти можуть отримувати мовою нацменшини, при цьому паралельно вивчаючи українську мову. З 5-го класу діти почнуть навчатися державною мовою, а мову національної меншини будуть вивчати як окрему дисципліну.
Про ультиматуми і мотиви шантажу України з боку Угорщини читайте в статті Володимира Кравченка "Будапешт показав Києву мову ультиматуму" для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".