Президент Франції Ніколя Саркозі не включить до нового кабінету «проблемних» глав МЗС і Міноборони та залишить відданих міністрів попереднього уряду, повідомляє місцевий телеканал з посиланням на джерела в правлячій партії «Союз за народний рух».Президент Франції Ніколя Саркозі не включить до нового кабінету «проблемних» глав МЗС і Міноборони та залишить відданих міністрів попереднього уряду, повідомляє місцевий телеканал з посиланням на джерела в правлячій партії «Союз за народний рух». У суботу Саркозі приступив до планових перестановок в уряді, які він намітив на осінь після прийняття непопулярної пенсійної реформи. Він відправив у відставку уряд Франсуа Фійона, а в неділю доручив йому ж сформувати новий кабінет.
Згідно з повідомленнями, президент Саркозі, можливо, послабив власну позицію тим, що не зміг довести до кінця свій намір позбутися популярного Фійона.
Склад уряду буде відомо в неділю ввечері або в понеділок удень. При цьому, як зазначають ЗМІ, основний міністерський склад уже відомо.
Ключові міністри від правлячої партії «Союз за народний рух» залишаються в уряді. Свої пости збережуть глава Мінекономіки Крістін Лагард, якій належить керувати міністерством під час головування Франції у «Великій двадцятці», й глава МВС Бріс Ортефе. Пости збережуть міністр бюджету Франсуа Баруан, міністр сільського господарства Брюно ле Мер і, ймовірно, міністр культури Фредерік Міттеран.
Уряд залишать двоє голів ключових міністерств - екс-глава МЗС, колишній соціаліст і гуманітарний активіст Бернар Кушнер, і екс-міністр оборони, голова партії «Новий центр» Ерве Морен.
Кушнер, якого низка політиків звинувачує в зменшенні впливу Франції на світовій арені, в серпні вступив у конфлікт з урядом на тлі неправомірного, на його думку, висилання циган. Морен, у свою чергу, має намір балотуватися в 2012 році на пост президента від своєї партії.
Місце Кушнера займе колишня глава Мін'юсту, екс-держміністр Мішель Алліо-Марі, яка вже займала раніше пости міністра внутрішніх справ і оборони.
На посаду глави Міноборони претендує екс-прем'єр, мер Бордо Ален Жюппе. Ще в суботу він заявив у ефірі національної радіостанції, що готовий поєднувати міністерський пост з посадою мера.
Теперішній генсек правлячої партії Ксав'є Бертран, якого також розглядали як главу Міноборони, буде міністром праці.
Міністерство екології, енергетики та сталого розвитку, яким раніше керував центрист Жан-Луї Борлоо, очолить Наталі Костюшко-Морізо, прямий нащадок сім'ї лідера польського повстання XVIII століття.
Сам Борлоо, якого довгий час називали головним суперником Фійона за посаду прем'єра, у неділю відмовився від запропонованої йому посади голови МЗС і не увійде до уряду. В комюніке він заявив, що має намір зберегти свободу висловлювань і присвятити себе ідеям соціальної інтеграції.