Біля будинку п'ятого президента Петра Порошенка помітили машини марки Toyota і Volkswagen та мікроавтобуси Volkswagen, всередині знаходилися невідомі люди. Про це повідомив співголова фракції "Європейська солідарність" Артур Герасимов на своїй сторінці в Facebook.
"Щодо номерів на цих машинах, то таких номерів просто не існує, в базі номерів їх немає. Це говорить тільки про одне, що ці номери - прикриття, і підтверджує той факт, що за Петром Порошенком ведеться незаконне стеження", - сказав він на брифінгу.
Герасимов зазначив, що у фракції вимагають від нинішнього президента Володимира Зеленського відповісти на запитаня, хто віддав наказ про незаконне стеження за Порошенком, а також хто займається переслідуванням та за ким ще з опозиційної партії слідкуватимуть.
Про те, що ДБР готується вручити Петру Порошенку підозру за фактом можливого незаконного призначення і звільнення на посаду першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки України Сергія Семочка заявляв ще колишній керівник Держбюро розслідувань Роман Труба в грудні минулого року.
За місяць до цього журналісти Bihus.Info вказали на те, що Семочко міг домовитися з Порошенком про незаконне звільнення його з зазначеної вище посади, яке тепер він оскаржує у суді.
17 жовтня голова СЗР Єгор Божок заявив про відсутність правових підстав для відсторонення від посади його першого заступника Семочка. У свою чергу в рішенні Шевченківського райсуду Києва було зазначено, що контррозвідка СБУ підтвердила: дружина і дочка Семочка мають російське громадянство.
Слідство звернулося до суду з проханням дати доступ до телефону Семочко та його сім'ї за майже 5 років. Суд клопотання задовольнив, дозволивши правоохоронцям дослідити, зокрема, звідки дзвонили Семочко, його дружина і дочка.
За даними проекту журналістських розслідувань Bihus.Info, ексголова ГУ СБУ в Києві та Київській області, колишній заступник голови СЗР Сергій Семочко має безпосереднє відношення до втручання СБУ в процес державних закупівель препаратів для перитонеального діалізу.
Дії СБУ призвели до призупинення закупівель, і пацієнти залишалися без необхідних медикаментів. Постачальники медпрепаратів для діалізу підрахували, що пауза в поставках призвела до смерті 200 людей.