У Європейській Комісії не стали коментувати інформацію про відтермінування безвізового режиму для України до проведення відповідного референдуму в Голландії.
"Після того, як ми вже сказали в грудні, що Комісія прийме пропозиції до початку 2016 року, нам нічого більше додати. Ми ніколи не називали дати, тому ми не можемо говорити про відтермінування", - сказала представник Єврокомісії Тове Ернст журналісту агентства "УНІАН" у п'ятницю, 26 лютого.
За інформацією дипломатичних джерел, в даний час тривають консультації між Києвом і Брюсселем.
Раніше в ЗМІ з'явилася інформація про те, що Евокомиссия готова прийняти позитивне рішення щодо безвізового режиму з Грузією, відклавши при прийняття аналогічного рішення щодо України.
У грудні Єврокомісія заявила, що Україна і Грузія виконали необхідні для безвізового режиму вимоги. Комісія тоді повідомила, що направить свої пропозиції з цього Європейському парламенту і країнам-членам ЄС.
Напередодні народний депутат України Сергій Лещенко після спілкування з групою європейських дипломатів у Брюсселі повідомив, що Україна не виконала усі рекомендацій ЄС для того, щоб безвізовий режим почав діяти найближчим часом.
Перші особи української держави неодноразово заявляли про виконання Україною всіх "безвізових" рекомендацій ЄС, проте європейські партнери не тільки закликають Київ посилити боротьбу з системною корупцією, але й указують недоліки нових антикорупційних законів.
Зокрема, посол ЄС в Україні Ян Томбінський жорстко розкритикував прийнятий Верховною Радоюзакон про електронне декларування майна і доходів чиновників, який "не відповідає антикорупційним зобов'язанням, прийнятим керівництвом України".
Запровадження безвізового режиму з ЄС важливо для 57% українців, свідчать останні дані опитування фонду "Демократичні ініціативи" та Центру Разумкова. 29 січня Порошенко висловив надію, що українці зможуть скористатися безвізовим режимом у другій половині 2016 року. Перед цим президент як мінімум шість разів називав дату початку роботи безвізового режиму Україна-ЄС.