Високий представник ЄС по зовнішній політиці і політиці безпеки Федеріка Могеріні заявила, що Європейський союз сподівається на остаточне прийняття Верховною Радою України змін до Конституції в частині децентралізації до кінця року.
"Сьогоднішнє голосування у Верховній Раді щодо конституційних поправок, пов'язаних з децентралізацією є важливим кроком, який прокладає шлях до істотної передачі повноважень центру регіонам і громадам, паралельно підвищуючи відповідальність територіальних органів самоврядування у своїх виборчих округах. Поправки також будуть сприяти реалізації мінських угод. ЄС сподівається на ухвалення цих поправок у остаточному читанні в кінці цього року, а також на продовження роботи щодо конституційних поправок у судовій галузі, беручи до уваги рекомендації Венеціанської комісії", - зазначила Могеріні.
Представник ЄС також висловила співчуття у зв'язку із загибеллю бійця Національної гвардії України в ході заворушень біля Ради.
Нагадаємо, сьогодні, 31 серпня, Рада попередньо схвалила законопроект щодо децентралізації в Україні, який, крім іншого, дає широке місцеве самоврядування в Донбасі. Після цього під Радою почалися заворушення.
Після зіткнень під Радою щонайменше 122 людини були госпіталізовані, більшість з яких - силовики, один боєць Нацгвардії загинув, заявив глава МВС Арсен Аваков.
Аваков також зазначив, що затримано було 30 чоловік, і один з них зізнався, що кинув гранату, в результаті вибуху якої загинув молодий службовець Нацгвардії з Херсона.
Крім того, міністр МВС безпосередньо звинуватив "свободівців" у вибуху бойової гранати під Радою та провокаціях, назвавши їх справжніми "злочинцями". У самій "Свободі" стверджують, що силовики "першими застосували силу до протестувальників", а влада провокує патріотів", тому вся відповідальність за "теракт" у Раді лежить на них.
Сергій Рахманін у статті в DT.UA аналізуючи питання, що означають спрямовані Радою в КС зміни до Конституції, прогнозує, що Київ буде змушений прийняти постійне законодавство про "особливий статус" Донбасу згідно з Мінськими домовленостями і зазначає, що 11-й пункт Мінських угод передбачає "прийняття постійного законодавства про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей відповідно до заходів, зазначених у примітках (прим.1) до кінця 2015 року".