За її словами, Україні слід зосередитися на реалізації реформ і плану "20 досягнень Східного партнерства до 2020 року", який виглядає куди більш реалістично.
"Я не буду коментувати, що може статися в 2024-му, але впевнена, що наші найближчі цілі, зокрема, план "20 досягнень Східного партнерства до 2020 року" – цілком реальні і можуть бути виконані. Вони позитивно вплинуть на життя громадян і в державах-партнерах, і в самому Євросоюзі. У цій прагматичній співпраці ми можемо досягти чудових результатів", – сказала Могеріні.
Глава європейської дипломатії також відзначила значний прогрес у відносинах ЄС і України протягом останніх 5-10 років.
"Були досягнуті три мети: найдосконаліша в своєму роді угода про ЗВТ, угода про асоціацію, яка створила рамки для постійних регулярних обмінів на політичному рівні. Нарешті, візову лібералізацію, яка завжди була пріоритетом для українців, молдаван та грузинів", - заявила Могеріні.
Раніше повідомлялося, що президент ініціював внести правки до Конституції, закріпивши євроінтеграційний та євроатлантичний курс України. Проект закону у другому читанні планують розглянути 7 лютого.
Зазначимо, за даними останніх соціологічних опитувань, 48,5% респондентів відповіли, що Україні повинна вибрати власний шлях розвитку, спираючись на власні ресурси. 38,8% вважають, що країна повинна більш рішуче рухатися в напрямку Європи і Заходу. 6,8% опитаних дотримуються думки, що Україна повинна більш рішуче рухатися в напрямку Росії і Сходу.
Детальніше про реалізацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС читайте у статті Тараса Качки "Рада асоціації і безрадісна євроінтеграція" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".