"У XXІ столітті ми не креслимо кордони танками": Австрія підтримує введення антиросійських санкцій

Поділитися
© president.gov.ua
Там зазначають, що це рішення буде "болісним для всіх", але за певних умов доведеться використовувати саме такі стримуючі засоби. 

Ситуація на лінії розмежування на Донбасі є "досить депресивною", відзначив міністр закордонних справ Австрії Александр Шалленберг. Під час свого візиту у Київ він нагадав, що неприпустимо у XXI столітті креслити кордони держави з допомогою танків

"Ми бачимо військову агресію на європейському континенті...Говорячи про дипломатію, ми не дійшли до її межі. І дипломатичні чесні канали також працюють, ми, звичайно, не можемо очікувати швидкого вирішення ситуації. Але ми не хочемо бачити військову конфронтацію, військову агресію. Ми не креслимо кордони танками у ХХІ столітті", - зазначив Шалленберг, слова якого цитує видання "Інтерфакс". 

Міністр також зазначив, що Австрія підтримує введення антиросійських санкцій в разі вторгнення РФ в Україну. 

"Говорячи, як австрійський міністр закордонних справ є дуже чітке почуття консенсусу в ЄС. Австрія готова надати підтримку у разі агресії та підтримати пакет санкцій. Це буде болісно, болісно для всіх. Чи хочемо ми йти цим шляхом? Ні. Але нам доведеться використовувати такі стримуючі засоби", - сказав він.

Раніше глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн заявила, що Європейський Союз готовий запровадити значні економічні санкції проти Росії у разі вторгнення в Україну. Вона наголосила, що ЄС є найбільшим торговим партнером для РФ. 

Держсекретар США Ентоні Блінкен нещодавно заявив, що у разі вторгнення російських військ в Україну США введуть проти РФ санкції, які "знищать російську економіку", а президент США Джо Байден повідомив, що проти Росії будуть введені обмеження, яких "президент РФ Володимир Путін раніше ніколи не бачив". Наприклад, після нового наступу РФ на нашу державу російські банки не зможуть проводити операції з доларом.

Попри широке застосування економічних санкцій і визнання їхнього негативного впливу, економічні оцінки їхніх наслідків у цілому та для економіки РФ залишаються досить суперечливими. Про це читайте у тексті Ігоря Бураковського "Санкції проти РФ. Як почувається російська економіка".

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі