У «Слузі народу» хочуть запустити конкурс на директора НАБУ до січня

Поділитися
У «Слузі народу» хочуть запустити конкурс на директора НАБУ до січня © НАБУ / Flickr
Наступником Артема Ситника в партії влади бачать нового голову правоохоронного комітету Сергія Іонушаса.

Заступник голови парламентського Комітету з питань антикорупційної політики Галина Янченко («Слуга народу») вважає, що конкурс на посаду голови НАБУ потрібно запускати не пізніше січня 2022 року.

Повноваження чинного директора НАБУ Артема Ситника спливають 16 квітня, однак Верховна Рада ще не ухвалила зміни до законодавства, що дозволяють запустити конкурсний відбір нового глави відомства, пише «РБК-Україна».

Проте Янченко вважає, що організувати і провести конкурс можна до завершення повноважень Ситника.

«Для проведення конкурсу, якщо він проходить вчасно і конструктивно, 3-4 місяці цілком достатньо. З огляду на це, на мою думку, нам дійсно треба вже починати підготовку до конкурсу, але якщо конкурс почнеться не пізніше січня наступного року, то це буде нормально. Тоді вдасться вкластися у визначені строки», - зазначає депутат.

23 вересня Рада призначила Сергія Іонушаса («Слуга народу») головою Комітету з питань правоохоронної діяльності. На цій посаді Іонушас замінив Дениса Монастирського, який пішов на підвищення у МВС.

Іонушас вважається одним з кандидатів партії влади, а «стартувати» з такого майданчика на конкурсі з відбору директора НАБУ буде презентабельніше.

Зазначимо, домагаючись зміни директора Національного антикорупційного бюро, президент Володимир Зеленський має на меті отримати на чолі відомства контрольованого керівника.

У травні цього року Верховна Рада визначила умови проведення конкурсу на посаду директора НАБУ. Згідно з документом, чинний директор Бюро має працювати до обрання свого наступника. Призначати і звільняти директора НАБУ має Кабінет міністрів. До конкурсної комісії повинні входити шестеро членів: по три представники від РНБО і Кабміну, водночас мають враховуватися рекомендації західних партнерів України, які надавали допомогу в боротьбі з корупцією.

Сам Ситник вважає, що вирішальне право голосу має належати міжнародним експертам, і чекає на внесення змін до проекту закону. Чесний і прозорий конкурс президенту США Джо Байдену обіцяв і український лідер Володимир Зеленський під час зустрічі в Білому домі. Але на початку місяця ОАСК ухвалив рішення, що створює прецедент для відсторонення міжнародних експертів від роботи в конкурсних комісіях.

Нагадаємо, Конституційний суд України в серпні минулого року дійшо висновку про те, що п'ятий президент Петро Порошенко перевищив свої повноваження, призначаючи Артема Ситника на посаду директора НАБУ.

За кілька місяців у Раді зареєстрували поправку до законопроєкту про НАБУ, що передбачає звільнення Артема Ситника. Ініціатором виступив президент Володимир Зеленський, виконавцем – міністр юстиції Денис Малюська. Відносини Зеленського і Ситника зіпсувалися через активне розслідування детективами кейса заступника голови ОПУ Олега Татарова. Тоді планам Банкової щодо негайної нейтралізації Ситника завадила позиція західних партнерів України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі