У Росії створили комісію з питань окупованого Криму і Севастополя, яка офіційно називається "Урядова комісія з питань соціально-економічного розвитку Республіки Крим та міста Севастополя".
Повідомляється, що ця комісія буде координувати взаємодію федеральних органів виконавчої влади Росії і так званих "вищих виконавчих органів державної влади" анексованого півострова і міста Севастополя.
Президент Укрінюрколегії Данило Курдельчук та адвокат, юрист-міжнародник Олександр Малиновський вважають, що основним юридичним інструментом протидії Росії, який український уряд застосовує на практиці і з допомогою якого сподівається отримати відшкодування збитків, заподіяних у зв'язку з незаконною анексією Криму, є механізм Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).
У той же час, незважаючи на те, що українські підприємства великого бізнесу теж мають право і можливість подати свої позови проти Росії в ЄСПЛ, вони, тим не менш, віддали перевагу альтернативному механізму міжнародного інвестиційного арбітражу (МІА).
Зокрема, рішення ЄСПЛ, прийняте проти Росії, може бути виконано тільки добровільно з боку Росії і тільки на території Росії. На відміну від цього, арбітражне рішення може бути примусово виконане на території 149 держав світу на підставі Нью-Йоркської конвенції про визнання і
Детальніше про можливі механізми відшкодування шкоди і збитків, завданих Росією у зв'язку з незаконною анексією Криму, читайте у статті Олександра Малиновського та Данила КурдельчукаМіжнародний інвестиційний арбітраж як елемент юридичної протидії Росії у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".
Дані дослідження TNS On-line Track за червень 2015 року свідчать, що в зв'язку з анексією Криму, він практично зник з туристичної карти українців. При цьому порівняно з травнем 2014 року значно зменшилася частка тих, хто відпочивав чи планує провести відпочинок в Криму. Більше 90% опитаних не відпочивали в Криму в минулому році і не планують їхати в Крим у цьому році. Тоді як в 2013 проводили відпустку в Криму 31%