Більшість українців (64 відсотки) планують провести відпустку в Україні. Про це свідчать дані дослідження TNS On-line Track за червень 2015 року.
Дані дослідження говорять про те, що 64% українців планують провести відпустку в межах України або на власній дачі. Лише 6% українців планують виїжджати за кордон – 2% мають намір провести відпустку в країнах СНД, 4% - виїхати за межі СНД.
При цьому серед представників більш старшої вікової групи (41-55 років) значно менше тих, хто збирається виїжджати за кордон (крім країн СНД) - всього 2%.
У зв'язку з анексією Криму, він практично зник з туристичної карти українців. При цьому порівняно з травнем 2014 року значно зменшилася частка тих, хто відпочивав чи планує провести відпочинок в Криму.
Більше 90% опитаних не відпочивали в Криму в минулому році і не планують їхати в Крим у цьому році. Тоді як в 2013 проводили відпустку в Криму 31% українців і ще 7% виїжджали на вихідні або свята в Крим.
При цьому на Півдні України значно більше тих, хто виїжджав до Криму на вихідні чи свята (9%), а в Східному регіоні значно більше опитаних планує провести відпустку в Криму в цьому році (5%).
Шоста хвиля дослідження проводилася з 13.06.2015 – 18.06.2015 методом он-лайн опитування. Географія дослідження: Вся Україна, міське населення. Цільова аудиторія: чоловіки і жінки у віці від 18 до 55 років. Вибірка – 1000 осіб, квотна за статтю, віком, регіоном та розміром населеного пункту.
Росіяни також не особливо прагнуть відпочивати в Криму цього літа. Опитування Всеросійського центру вивчення громадської думки говорить про те, що явне бажання висловили лише 9% росіян. Тому не дивно, що середина літа в Криму демонструє порожні пляжі і кафе, при чому нечисленні туристи з РФ обирають дешеві їдальні, а не кафе.
Що стосується відпочинку українців за кордоном, то цей показник значно впав в минулому році - на 35-40%. При чому падіння турпотоку в більшій мірі торкнулося країн, офіційною валютою яких є євро.
У свою чергу, Наталія Вареник, аналізуючи у статті Приміський відпочинок: мода повертається причини цього, зазначає, що зовнішній український туризм просів більш ніж на 80%, внутрішній - майже на 65%.