У Верховній Раді зареєстровано проєкт постанови про призначення Ольги Піщанської на посаду голови Антимонопольного комітету.
Як повідомляється на сайті парламенту, ініціатором проєкту постанови став голова комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха.
Відзначимо, що у червні в ЗМІ вийшло розслідування, в якому зазначається, що сестра Ольги Піщанської - Світлана Піщанська управляє справами президента Володимира Зеленського в Італії. Президент нібито переписав свій бізнес в Італії на "сусідку" з Кривого Рогу і за сумісництвом спонсора "Слуги народу" - Світлану Піщанську.
В інтерв'ю thePage Ольга Піщанська прокоментувала цю інформацію, заявивши, що «інформація подається в дещо спотвореному вигляді».
«Особливо з переписуванням якогось майна. Якщо подивитися відкриті джерела, декларацію, то можна побачити зовсім іншу картину ... Що стосується мене, то я б хотіла зазначити, що весь свій шлях я створювала сама", - додала Ольга Піщанська.
У 2014 році вона була призначена менеджером зі закупівель в АрселорМіттал Кривий Ріг. У той період колишній глава АМКУ Юрій Терентьєв працював генеральним юрисконсультом на цьому ж підприємстві.
У своїй декларації за 2018 рік Піщанська вказала, що володіє цінними паперами АрселорМіттал. Також з осені 2018 року одноосібно володіє компанією Закупівельні рішення, контролює Стем інжиніринг (45%) і Промпроектсервіс (94%, зареєстровано в Кривому Розі по вул. Криворіжсталі).
Партнер Піщанської по Стем інжиніринг - Руслан Баранник, який працює заступником директора департаменту інвестицій і інжинірингу АрселорМіттал.
Під час засідання 3 липня Верховна Рада відправила у відставку очільника Антимонопольного комітету Юрія Терентьєва. За проект постанови №3784 проголосували 226 депутатів. При цьому три фракції не дали жодного голосу “за”.
1 липня журналіст Юрій Бутусов написав у Facebook про те, що президент Володимир Зеленський під час засідання на Банковій змусив Терентьєва написати заяву про відставку. За словами журналіста, причина конфлікту - рекордний штраф, який наклав Антимонопольний комітет на тютюнового монополіста компанію "Тедіс" і виробників сигарет на 6,5 мільярда гривень.
Однак, пізніше глава АМКУ відкликав свою заяву. Відповідний лист він направив голові парламенту Дмитру Разумкову в четвер. Однак комітет рекомендував народним депутатам звільнити Терентьєва "за власним бажанням у зв'язку з поданою ним заявою".
Як писало ZN.UA, Юрій Терентьєв при президентові Зеленському був одним із непотоплюваних попередників. За часів Андрія Богдана та Олексія Гончарука на Банковій не було жодного поверху, на якому призначений Порошенком голова Антимонопольного комітету України не присягнув би виконувати будь-які забаганки нової Зе-команди. Це спрацювало, у Зеленського довірливо заплющили очі на очевидні підігрування Терентьєва Ахметову/Медведчуку/Фірташу і залишили його творити далі в супроводі нових членів АМКУ.
Детальніше читайте у статті Юрія Ніколова «Антимонопольний комітет при президентові України».