Рада відправила у відставку главу АМКУ Терентьєва

Доповнено
Поділитися
Рада відправила у відставку главу АМКУ Терентьєва
Три фракції не дали жодного голосу "за".

Верховна Рада відправила у відставку очільника Антимонопольного комітету Юрія Терентьєва. За проект постанови №3784 проголосували 226 депутатів.

Напередодні парламентський комітет з питань економічного розвитку рекомендував парламенту звільнити Терентьєва із займаної посади.

Постанову про відставку глави Антимонопольного комітету зареєстрував у Раді очільник вищевказаного комітету і народний депутат з фракції "Слуга народу" Дмитро Наталуха.

Зокремадепутати зі "Слуги народу" віддали 183 голосів "за", з ОПЗЖ - 23, з "Європейської солідарності" - 0, з "Батьківщини" - 0, з партії "За майбутнє" - 6, з "Голосу" - 0, з "Довіри" - 10, позафракційні - 4. 

амку.PNG (1.03 MB)
амку.PNG (1.03 MB)

1 липня журналіст Юрій Бутусов написав у Facebook про те, що президент Володимир Зеленський під час засідання на Банковій змусив Терентьєва написати заяву про відставку. За словами журналіста, причина конфлікту - рекордний штраф, який наклав Антимонопольний комітет на тютюнового монополіста компанію "Тедіс" і виробників сигарет на 6,5 мільярда гривень.

Однак, пізніше глава АМКУ відкликав свою заяву. Відповідний лист він направив голові парламенту Дмитру Разумкову в четвер. Однак комітет рекомендував народним депутатам звільнити Терентьєва "за власним бажанням у зв'язку з поданою ним заявою".

Верховна Рада проголосувала за призначення Юрія Терентьєва главою Антимонопольного комітету ще в 2015 році.

У своїй статті для ZN.UA Зоя Борисенко зазначила, що у голови АМКУ Юрія Терентьева до призначення на цю посаду не було відповідного досвіду. За її словами, в дійсності у Терентьєва було лише приблизне уявлення про справу, якою доведеться займатися. На заклик керівництва країни проводити в Комітеті реформу відразу ж почав руйнувати систему його територіальних відділень (ТО).

Детальніше про те, чому глава АМКУ Юрій Терентьєв наполегливо продовжує руйнувати власне відомство і, якими будуть наслідки читайте в статті Зої Борисенко "Монополія на антимонополію".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 5
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Евгений Буравлев
7 Лютого 2022, 14:08
Дивна ситуація, але заощаджувати на науці в нашій країні почали майже з початку самої незалежності. Зрозуміти цю обставину дуже важко. Адже з енціклопедичних видань витікає, що на кожний вкладений у науку руб, держава у донезалежний період отримувала 3,7 руб. З початку пояснювалося це тим, що українська наука була надто мелітаризована, тобто мала надбагато замовленгь від військової сфери. Але подальші аналізи показали вульгарнгу неувагу від влади до науки. Різкий перехід до ринкових відносин позбавив науку самостійно заробляти, саме так, як вона заробляє у світі. Адже реальної оцінки інтелектуальної власності в Українгі не існує. Отож, придбавати те, що не має ціни, неможливо. Мабуть і виділяти кошти на те, що неможливо оцінювати, також стало недоцільним. Хоча, на деякі твори містецтва ціни таки існують. Адже ми з радістю дізнаємося, що наш президент періодично отримує свідоцтва на натворчу продукцію свого містецтва. Було б доцільно розширити досвід президента і на продукцію нашої вітчизняної науки.
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі