Верховна Рада відправила у відставку очільника Антимонопольного комітету Юрія Терентьєва. За проект постанови №3784 проголосували 226 депутатів.
Напередодні парламентський комітет з питань економічного розвитку рекомендував парламенту звільнити Терентьєва із займаної посади.
Постанову про відставку глави Антимонопольного комітету зареєстрував у Раді очільник вищевказаного комітету і народний депутат з фракції "Слуга народу" Дмитро Наталуха.
Зокрема, депутати зі "Слуги народу" віддали 183 голосів "за", з ОПЗЖ - 23, з "Європейської солідарності" - 0, з "Батьківщини" - 0, з партії "За майбутнє" - 6, з "Голосу" - 0, з "Довіри" - 10, позафракційні - 4.
1 липня журналіст Юрій Бутусов написав у Facebook про те, що президент Володимир Зеленський під час засідання на Банковій змусив Терентьєва написати заяву про відставку. За словами журналіста, причина конфлікту - рекордний штраф, який наклав Антимонопольний комітет на тютюнового монополіста компанію "Тедіс" і виробників сигарет на 6,5 мільярда гривень.
Однак, пізніше глава АМКУ відкликав свою заяву. Відповідний лист він направив голові парламенту Дмитру Разумкову в четвер. Однак комітет рекомендував народним депутатам звільнити Терентьєва "за власним бажанням у зв'язку з поданою ним заявою".
Верховна Рада проголосувала за призначення Юрія Терентьєва главою Антимонопольного комітету ще в 2015 році.
У своїй статті для ZN.UA Зоя Борисенко зазначила, що у голови АМКУ Юрія Терентьева до призначення на цю посаду не було відповідного досвіду. За її словами, в дійсності у Терентьєва було лише приблизне уявлення про справу, якою доведеться займатися. На заклик керівництва країни проводити в Комітеті реформу відразу ж почав руйнувати систему його територіальних відділень (ТО).
Детальніше про те, чому глава АМКУ Юрій Терентьєв наполегливо продовжує руйнувати власне відомство і, якими будуть наслідки читайте в статті Зої Борисенко "Монополія на антимонополію".