У Раді шукають спосіб обійти прийняття закону про захист прав сексменшин

Поділитися
У Раді шукають спосіб обійти прийняття закону про захист прав сексменшин © Радио Свобода
Депутати запропонували вирішити ситуацію з прийняттям непопулярного закону про протидію сексуальній дискримінації, на якому наполягають в ЄС, через Конституційний суд.

У парламенті шукають спосіб уникнути прийняття непопулярного у суспільстві законопроекту №2342 про протидію дискримінації, що вимагається планом дій візової лібералізації з ЄС.

За інформацією газети "КоммерсантЪ-Украина", представники як більшості, так і опозиції підтримали ідею звернутися в Конституційний суд, який роз'яснить, що права сексуальних меншин вже гарантовані Конституцією та додаткові закони на цю тему не потрібні.

Втім, остаточне рішення щодо реалізації цієї схеми ще не прийнято. У представництві Євросоюзу попередили депутатів, що не вважають достатнім такий вихід Києва із ситуації.

Про новий сценарій виконання плану дій візової лібералізації (ПДВЛ) розповів лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк, спілкуючись з журналістами в рамках круглого столу на тему "Європейська інтеграція України: внутрішні фактори і зовнішній вплив".

"У нас є базова норма Конституції про рівність усіх громадян. Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська зараз же повинна звернутися до Конституційного суду за чітким роз'ясненням цієї норми - що вона означає і як питання дискримінації має бути врегульовано в українському законодавстві. Це дозволить отримати додаткові аргументи для проходження законопроекту", - пояснив Яценюк.

Мова йде про ст. 24 Конституції, яка декларує рівність перед законом усіх громадян: "Не може бути привілеїв чи обмежень за ознакою раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками". В основному законі немає згадок про сексуальні меншини, але наведений у ньому перелік ознак не є вичерпним.

Джерело видання у керівництві Ради підтвердило, що така схема виконання ПДВЛ дійсно обговорювалася. Однак, за його словами, автором ідеї була Партія регіонів: "Це ініціатива Олександра Єфремова. Мова йде про те, щоб Валерія Лутковська подала подання до КС щодо тлумачення ст. 24. В результаті КС роз'яснить, що захист від дискримінації вже гарантований Конституцією, і додаткових законів не потрібно".

В офісі омбудсмена заявили, що у них поки немає підготовленого подання до КС з даного питання. Часу залишається мало - з 22 липня більшість суддів КС йдуть у відпустку на місяць.

Окрім того, такий сценарій не гарантує успіху. Як стало відомо журналістам, нещодавно глава представництва ЄС Ян Томбінський на зустрічі з депутатами розкритикував цю ініціативу. За його словами, ЄС не буде вважати це рішення достатнім.

Як відомо, ЄС вимагає від України законодавчих змін у сфері протидії дискримінації. Законопроект №2342, що знаходиться на розгляді ВР, серед іншого вносить зміни до Трудового кодексу, забороняючи дискримінацію на підставі сексуальної орієнтації. Згадка цього терміна раніше призвела до блокування законопроекту найбільшими фракціями.

У МЗС пояснили, що рішення щодо антидискримінаційного законодавства слід прийняти не пізніше початку вересня. В іншому випадку Єврокомісія технічно не встигне прийняти рішення про переведення України на другу стадію виконання ПВДЛ в очікувані терміни - до листопадового саміту Східного партнерства. !zn

Читайте також:

Amnesty International звинуватила українську владу у гомофобії

ПАРЄ рекомендувало українським депутатам, політикам і представникам влади брати участь у гей-парадах

Янукович пообіцяв виконати всі умови Євросоюзу для асоціації

В Євросоюз хочуть майже 60% українців

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі