У Раді розповіли послам країн G7, як долатимуть кризу із відповідальністю за брехню у деклараціях

Поділитися
У Раді розповіли послам країн G7, як долатимуть кризу із відповідальністю за брехню у деклараціях © ТСН
Депутати запевнили дипломатів, що кримінальну відповідальність повернуть. Однак проти цього виступає «Слуга народу».

Керівництво Верховної ради та очільники парламентських фракцій і груп у четвер, 3 грудня, зустрілись із послами країн «Великої сімки» (G7), щоб обговорити антикорупційну політику та повернення електронного декларування (заблоковане рішенням КСУ – ред.).

Українські парламентарі розповіли західним партнерам, що у Верховній Раді створено робочу групу, яка працює над вирішенням трьох ключових питань: відновленням відповідальності за недостовірне декларування; розробкою ефективних механізмів роботи антикорупційних органів; балансуванням умов діяльності органів влади, зокрема Конституційного суду.

А також запевнили, що усі пропозиції щодо повернення відповідальності за брехню у деклараціях посадовців, викладені у законопроєктах президента Володимира Зеленського (№4434) і групи депутатів (№4441), буде зведено у компромісний проєкт закону.

Депутати запевнили послів G7, що у парламенті є розуміння необхідності кримінального покарання для можновладців, що вносять у свої декларації недостовірні відомості. Втім, партія влади криміналізувати недостовірне декларування не хоче – напередодні у «Слузі народу» заявили, що стаття 366-1 начебто є неефективної і в Україні майже не працює.

«Під час зустрічі було наголошено, що в парламенті є згода щодо необхідності якнайшвидше відновити ефективну діяльність антикорупційних органів, роботу системи е-декларування (…) та мінімізувати ризики оскарження узгоджених змін до антикорупційного законодавства в КСУ», - йдеться на сайті ВР.

Як повідомлялося, у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт щодо відновлення відповідальності за декларування недостовірної інформації і за неподання суб'єктом декларування декларації. Депутати пропонують карати посадовців виключно штрафами і громадськими роботами. 

За даними ZN.UA, президент Володимир Зеленський вирішив внести до Верховної Ради як невідкладний законопроєкт про відновлення кримінальної відповідальності за внесення в декларацію недостовірних даних. З огляду на те, що незабаром в Україні може бути введений локдаун, часу для прийняття рішення Верховною Радою мало.

Також у Верховній Раді на базі президентського законопроекту і розробленого робочою групою планують створити компромісний проєкт закону для подолання конституційної кризи, повідомив голова ВР Дмитро Разумков.

27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційною платформи - За життя» щодо відповідності Основному Закону низки положень антикорупційної реформи.

КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень.

Виконуючи рішення КСУ, НАЗК закрило доступ до реєстру е-декларацій, а НАБУ буде змушене закрити 110 кримінальних справ про недостовірне декларування. Згодом доступ до реєстру було відновлено.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі