У Раді хочуть запровадити посаду омбудсмена з медичних питань

Документ
Поділитися
У Раді хочуть запровадити посаду омбудсмена з медичних питань © Василь Артюшенко, ZN.UA
Народні депутати зареєстрували в парламенті відповідний законопроєкт.

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №5400 “Про уповноваженого з медичних питань”, який пропонує запровадити посаду омбудсмена у сфері медицини. Ініціаторами документу стали депутатки зі “Слуги народу” Ольга Василевська-Смаглюк й Оксана Дмитрієва, а також голова парламенту Дмитро Разумков.

Згідно з пояснювальною запискою, документ визначає: 

  • основні засади та гарантії діяльності омбудсмена з медичних питань;
  • порядок та спосіб реалізація державного контролю за дотриманням законодавства про охорону здоров'я, державних стандартів, нормативів професійної діяльності у відповідній в сфері, стандартів медобслуговування, медичних матеріалів і технологій та протоколів надання реабілітаційної допомоги по всій Україні. 

Зокрема, проєкт закону визначає, що уповноважений з медичних питань:

  • може бути лише громадянина України від 30 років, який володіє державною мовою, має високі моральні якості, вищу юридичну або вищу медичну освіту, досвід діяльності за фахом та протягом останніх п’яти років проживає в Україні; 
  • призначається Кабінетом міністрів за результатами конкурсу, що проводиться незалежною Конкурсною комісією з обрання уповноваженого; 
  • не є державним службовцем. 

Основними завданнями омбудсмена проєкт закону визначає:

  • контроль за реалізацією права кожного на охорону здоров’я;  
  • контроль за реалізацією прав пацієнтів; 
  • контроль за реалізацією прав медичних працівників; 
  • посередництво в конфлікті між пацієнтом та суб'єктом державного контролю. 

Згідно з законопроєктом, для реалізації повноважень омбудсмен зможе направляти відповідні запити. Термін їхнього розгляду встановлюється уповноваженим, але розглянути запит потрібно не пізніше п’яти днів з дня отримання.

Також омбудсмен зможе давати рекомендації з питань, які входять до його компетенції, а також створювати регіональні представництва. Документ передбачає, що омбудсмен зможе безперешкодно відвідувати органи державної влади, органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, заклади охорони здоров'я, медико-санітарні установи всіх форм власності, бути присутнім на їх засіданнях з дотриманням вимог закону тощо. 

У проєкті закону йдеться про те, що організаційне, інформаційно-довідкове та інше забезпечення діяльності омбудсмена здійснюватиме апарат уповноваженого. 

Раніше уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що на її адресу в I-му кварталі 2021 року надійшло 14 708 повідомлень про порушення прав громадян. За аналогічний період 2020 року таких звернень було майже вдвічі менше – 8 719. 

Статистику, що зросла, вона назвала наслідками пандемії COVID-19 і карантинних обмежень, запроваджених задля запобігання поширенню хвороби.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі