Радник президента України Петра Порошенка і його представник у Кабінеті міністрів Олександр Данилюк заявив, що відкликання президентом законопроекту про держслужбу було не спланованою акцією, а спонтанним рішенням, "заснованим на фактах". Про це він розповів в інтерв'ю DT.UA.
"Президент прийняв спонтанне рішення, засноване на фактах. Це чисто технічний момент. І тепер парламент повинен вирішувати, що з цим робити", - сказав він.
Сам Данилюк для цього пропонує протягом двох місяців зібрати фахівців, обговорити законопроект, відпрацювати зміни і паралельно вести консультації з ЄС.
"Вони (президент і парламент – ред.) повинні прийняти узгоджене рішення, як виконувати це завдання. Я б запропонував такий варіант: зібрати фахівців, обговорити запропоновану в законопроекті модель, відпрацювати зміни, паралельно консультуючись з ЄС. На все це має піти не більше двох місяців"
Коментуючи свою критику поточного законопроекту на засіданні ради реформ, Данилюк заявив про необхідність такого закону про держслужбу, який би дозволив провести реформи максимально швидко.
"Моя позиція однозначна: нам потрібен прогресивний закон про державну службу, який дозволить швидко і ефективно провести реформи в країні. Найближчі п'ять років - ключове", - зазначив він.
На його думку, одним з принципом успішної реформи держслужби має стати скорочення штату державних службовців.
"Державна служба повинна охоплювати менше людей, ніж 240 тисяч в цій країні. Тобто штат державних службовців має бути суттєво скорочений. Аж до того, що деякі органи, та ж податкова інспекція, не обов'язково повинні бути державною службою", - вважає представник президента.
Крім того, він заявив про необхідність зміни принципу фінансування держслужби, а також про особисту відповідальність міністра.
"По-друге, має бути кардинально змінено принцип фінансування державної служби. По-третє, необхідний підхід, який спирається на особисту відповідальність міністра або керівника будь-якого іншого державного органу. Якщо людина приходить і бере на себе зобов'язання перед парламентом реалізувати конкретні дії, у нього має бути інструментарій", - сказав Данилюк і зазначив, що таким інструментарієм є апарат міністерства.
"Тому міністр повинен мати можливість сформувати команду, сам визначити, яка кількість людей йому потрібно для реалізації своїх планів. Тому що це тільки його відповідальність, а нічия інша".
На думку представника президента, міністр також повинен мати свій бюджет.
"У нього повинен бути бюджет, який формується на плані роботи міністерства. І міністр сам формує штат під ці завдання", - зазначив Данилюк.
У той же час, глава Національного агентства по державній службі при Кабміні Костянтин Ващенко в інтерв'ю DT.UA заявляв, що президента дезінформували щодо законопроекту про держслужбу.
Сам президент Порошенко обґрунтував намір відкликати законопроект про держслужбу неправдивою інформацією про претензії з боку ЄС. Пізніше в ЄС підтвердили, що виступають за його прийняття і не мають претензій до проекту закона.
Читайте повне інтерв'ю Костянтина Ващенка і критика законопроекту про держслужбу Олександра Данилюка в інтерв'ю Торпедоносці. Хроніка скандального відкликання закону про держслужбу на нашому сайті.