Ряд учасників Національної ради реформ на засіданні 18 вересня заявили, що вважають доцільним відкликати з парламенту вже прийнятий в першому читанні законопроект про реформування державної служби і натомість підготувати новий документ, повідомив на своїй сторінці в Facebook один із засновників громадянської платформи "Нова країна" Валерій Пекар, що входить до Нацради.
"Володимир Гройсман заявив, що законопроект зіпсований в Кабінеті міністрів, його підтримав представник президента в уряді Олександр Данилюк, який розкритикував запропоновану систему як застарілу і непридатну для наших умов. Президент підсумував коротке обговорення: є консенсус щодо відкликання законопроекту та розробці нового, для чого потрібно створити комісію під керівництвом Гройсмана", - написав Пекар.
У той же час, заступник глави адміністрації президента Дмитро Шимків у своєму Facebook підтвердив факт обговорення законопроекту, зазначивши, що ряд сил в Нацраді пробують гальмувати реформи.
"Обговорення мало місце за "круглим столом" за участю представників різних гілок влади та експертів. Були висловлені різні думки з приводу подальшої реформи державної служби. Так, є ряд сил (сторін), які зацікавлені в компрометації законопроекту. Вони всіма способами намагаються загальмувати процес", - підкреслив Шимків.
За словами Шимківа, закон про держслужбу мав бути прийнятий ще в грудні 2014 року, і відкликати його не можна з кількох причин.
"Законопроект був схвалений SIGMA, внесений Кабміном у Раду, пройшов перше читання, отримав 1200 поправок, робоча група опрацювала всі поправки. Будь-які спроби відхилення закону повернуть нас на багато місяців тому, нівелюють зусилля багатьох людей і будуть сприяти втраті довіри міжнародних партнерів. Прийняття закону також прив'язане до отримання державою EUR 600 млн міжнародної фінансової допомоги", - зазначив заступник голови адміністрації президента.
На рішення відкликати законопроект вже відреагували ряд народних депутатів, які раніше підтримали проект закону про реформу держслужби, зокрема - група "Єврооптимісти". Як написав у своєму блозі на "УП" Мустафа Найєм, його група прийняла заяву до спікера Володимира Гройсмана не допуст ити відкликання даного законопроекту, і включити його до порядку денного на 6-9 жовтня.
Більш того, за словами Найєма, вже прийнятий у першому читанні законопроект Нацрада з реформ вже не має права відкликати. Тепер вирішувати долю законопроекту може тільки парламент.
Головою Національної ради реформ є президент України Петро Порошенко. До неї також входять члени парламенту, Кабміну та адміністрації президента.
Законопроект про реформу держслужби був прийнятий у першому читанні з декількох спроб. Більш того, він був схвалений в Кабміні.
Минулий закон про держслужбу №8306 був прийнятий ще в 2011 році, проте його набуття чинності щорічно відкладалося. У березні 2015 року Кабмін схвалив новий законопроект про держслужбу.