"У випадку Польщі важливо, щоб ми просто боролися за правдиву інформацію, за правдиве висвітлення різних подій", - пояснив Дзєдзічак мету створення Ради.
Темою першого засідання Ради стали польсько-українські відносини.
"У цьому році ми відзначаємо 25-ти річчя відродження української держави, 25-ти річчя встановлення дипломатичних відносин між Польщею та незалежною Україною. Я хочу підкреслити, що це саме Польща першою визнала незалежність України. Але, ми також маємо складні справи історичного діалогу, що стосуються різних сфер нашої сучасної історії, історії 20-го століття", - розповів секретар Ради, професор Кшиштоф Стжалка.
Нагадаємо, що 22 липня Сейм Польщі услід за Сенатом встановив 11 липня днем пам'яті "жертв геноциду, здійсненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої у 1939-1945 рр.".
Після цього у Верховній Раді затвердили постанову "Про вшанування пам'яті жертв геноциду, вчиненого Польською державою по відношенню до українців у 1919-1951 роках".
24 серпня президент України Петро Порошенко запропонував польському президенту Анджею Дуді і далі використовувати формулу "прощаємо і просимо прощення". У відповідь Дуда заявив про намір продовжити діалог з питання спільних сторінок історії і вийти на рішення до кінця року.