У ПАРЄ відмовилися слухати доповідь щодо шантажу і відповідальності РФ за MH17

Поділитися
У ПАРЄ відмовилися слухати доповідь щодо шантажу і відповідальності РФ за MH17 Літня сесія ПАРЄ триватиме з 24 по 28 червня © ПАРЄ
24 червня в Страсбурзі відкрилася літня сесія ПАРЄ, на якій можуть прийняти рішення, яке призведе до повернення російських делегатів.

Парламентська асамблея Ради Європи відхилила пропозиції про проведення дебатів щодо порушень принципів РЄ з боку Росії. Члени ПАРЄ проголосували проти обговорення відповідальності РФ за несплату внесків за членство в РЄ, а також розслідування катастрофи рейсу MH17.

"Запит про проведення термінових дебатів по темі: "Покласти край російському шантажу і вимагати від членів Ради Європи, щоб Росія відповіла за відмову вносити членські внески" був тільки що відхилений Асамблеєю", - йдеться в повідомленні ПАРЄ в Twitter.

A request for an urgent debate on "Putting an end to Russian blackmail: request to the Committee of Ministers to hold the Russian Federation accountable for its non-payment of membership fees" has just been rejected by the Assembly.

- PACE (@PACE_News) 24 червня 2019 р.

The Assembly has just rejected a request for an urgent debate on The obligation of all States to make sure that the people who downed flight MH17 on 17 July 2014 are brought to justice".

- PACE (@PACE_News) 24 червня 2019 р.

Обидва запити подали друзі України - британський депутат, консерватор Роджер Гейл і голова групи ЄНП, польський депутат Александр Почей.

46 депутатів проголосували за дебати про російський фінансовий шантаж, 77 - проти. Стосовно дебатів щодо MH17, в атаці на який звинувачують Росію, голоси розподілилися так: 52 - за, 86 - проти. Таким чином, питання не внесли до порядку денного.

Літня сесія ПАРЄ триватиме з 24 по 28 червня. Під час цієї сесії планується переобрання генерального секретаря Ради Європи, а також суддів Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). Вибори генсека і суддів призначені на 26-27 червня.

Делегати розглянуть резолюцію, яка може призвести до повернення делегації РФ, у другій половині дня понеділка. У документі, авторкою якого є бельгійка Петра де Суттер, пропонується виключити можливість позбавляти національні делегації права голосу, виступати, а також права бути представленим в Асамблеї та її органах.

Регламентний комітет ПАРЄ 3 червня схвалив проект резолюції, в якому запропонував надати російській делегації повноваження для участі в червневій сесії. Документ також пропонує змінити Статут організації і вказати, що "в разі оскарження або перегляду повноважень члени не можуть бути позбавлені права голосу, права виступати, бути представленим в Асамблеї та її органах".

У зимовій сесії ПАРЄ в січні російська делегація не брала участі і відмовилася платити членські внески в 2019 році. Тоді ж Бюро ПАРЄ внесло зміни в правила формування комітетів, позбавивши Україну місця в регламентному комітеті, який розглядає можливість зняття санкцій з Росії.

У грудні 2017 року делегації 20 країн-членів Парламентської асамблеї Ради Європи підписали декларацію, в якій закликали припинити спроби повернути Росію в ПАРЄ.

Проте в червні 2018 року Бюро ПАРЄ ініціював внесення змін до правил процедури асамблеї на осінній сесії органу, які дадуть російській делегації можливість повернутися на тих умовах, в яких вона зацікавлена.

Детальніше про ситуацію з поверненням Росії в ПАРЄ читайте в матеріалі Дмитра Кулеби "Рада Європи і "божевільний" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі