У в'язницях Нідерландів час від часу настає так званий «чорний код». Це означає, що в усіх в'язницях і поліцейських дільницях закінчуються місця для розміщення нових заарештованих або затриманих. Такий момент настав зараз - і ув'язнені, які мають невеликі терміни і яким залишилося відбути їх небагато часу, вирушать додому на кілька днів раніше.
Про це повідомляють на сайті уряду Нідерландів.
Інгрід Коенраді, державний секретар з питань юстиції та безпеки, заявила:
«Мені це дуже набридло, але це єдиний спосіб продовжувати розміщувати затриманих і правопорушників. І це найважливіше, наскільки я розумію. Якщо ви вчинили або підозрюєте себе у скоєнні злочину, вас буде заарештовано і затримано. Це дуже важливо для верховенства закону».
«Право на достроковий вихід мають усі, окрім ув'язнених зі строком покарання до 7 діб та ув'язнених, до яких згодом було застосовано запобіжний захід у вигляді арешту на певний строк. Цей захід є тимчасовим і застосовується протягом якомога коротшого часу до якомога меншої кількості затриманих», - ідеться в повідомленні. У найближчому майбутньому кількість днів, на які затриманим дозволено виходити раніше, неминуче збільшиться.
Переповненість камер пояснюється тривалішими термінами ув'язнення і збільшенням кількості підлітків і молодих людей, засуджених за проступки. Брак місць ще більше посилюється через запланований необхідний ремонт.
А для того, щоб карати суворіше і на триваліші терміни, уряд Нідерландів вивчає можливість оренди тюремних камер в Естонії, де пустує значна кількість місць для утримання ув'язнених.
В Україні вирішили дати можливість захищати країну ув'язненим. І дуже часто в цьому є сенс. Військовослужбовець батальйону спеціального призначення «Шквал» 57-ї ОМПБр Віктор розповів, що колишні ув'язнені, які вирішили долучитися до ЗСУ, дуже вмотивовані і показують на фронті хороші результати. Під час телемарафону він наголосив, що вони хочуть вчитися і готові до виконання завдань, що дає підстави покладати на них великі надії.
Наразі до армії намагаються залучити засуджених. Для цього військові їздять колоніями для проведення співбесід. Після цього ув'язнені проходять ВВК, далі відбуваються судові слухання, і вже потім вони потрапляють до відповідного підрозділу. Там їх спочатку навчають і готують.
Віктор зазначає, що українська тактика вербування ув'язнених суттєво відрізняється від російської.
«Там була приватна військова компанія, а в нас вони стають військовослужбовцями ЗСУ і мають усі гарантії, у них укладений контракт. І ставлення до них як до військовослужбовців», - наголосив він.