Законопроєкт про демобілізацію готовий. У Міноборони повідомили, чому досі не внесли його до ВРУ

Поділитися
Законопроєкт про демобілізацію готовий. У Міноборони повідомили, чому досі не внесли його до ВРУ © https://armyinform.com.ua/
Іван Гаврилюк розповів, що ще треба доопрацювати.

Законопроєкт про демобілізацію вже розробили, однак ще потрібно три місяці для того, аби опрацювати механізми його реалізації. Про це під час години запитань до уряду у Верховній Раді заявив перший заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк.

«Закон напрацьований, вже готовий до його передачі в Верховну Раду через Кабінет міністрів України. Проте для того, щоб цей закон був переданий, ми сьогодні напрацьовуємо низку механізмів для того, щоб зрозуміти, яким чином ми зможемо замінити ту велику кількість людей, які підпадуть під демобілізацію», – зазначив Гаврилюк.

Зокрема, за його словами, зараз напрацьовуються нові форми й способи бойових дій. І саме для цього, підкреслив Гаврилюк, потрібно ще три місяці.

Водночас заступник міністра оборони наголосив, що перед тим як вносити законопроєкт про демобілізацію до ВРУ, потрібно створити такі умови, аби реалізація документа не призвела до «зникнення держави Україна».

«Щодо законопроєкту про демобілізацію. Нагадаю, що Україна перебуває в умовах повномасштабного вторгнення, повномасштабної агресії з боку Росії. Відповідно політики в умовах воєнного стану формує Міністерство оборони з генеральним штабом», – додав зі свого боку прем’єр-міністр Денис Шмигаль, який також виступав під час години запитань до уряду.

Нагадаємо, цього тижня Верховна Рада проголосувала за те, аби викликати прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, який і так мав прийти на годину запитань до уряду 10 січня. Депутати вирішили викликати очільника Кабміну через закон про демобілізацію, який мав ініціювати уряд згідно із законом про мобілізацію.

Раніше народний депутат з фракції «Європейська солідарність» Олексій Гончаренко заявляв, що законопроєкт про демобілізацію бійців ЗСУ, які воюють від початку повномасштабної війни, вже готовий. Парламентар уточнив, що про це йому розказав перший заступник міністра оборони. Однак, за словами Гончаренка, цей законопроєкт не внесуть до Ради, поки не буде достатньої кількості резервів, щоб замінити демобілізованих.

Водночас секретар комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки Роман Костенко ще восени 2024 року заявляв, що у Міністерстві оборони України мали б допрацювати законопроєкт про демобілізацію ще до 18 грудня минулого року. Про ці терміни повідомило саме Міноборони у відповідь на звернення безпекового комітету.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі