У НАЗК через конфлікт було заблоковано конкурс з обрання нових членів - ЗМІ

Поділитися
У НАЗК через конфлікт було заблоковано конкурс з обрання нових членів - ЗМІ Члени конкурсної комісії НАЗК не зуміли дійти до компромісу з приводу запропонованих кандидатур на вакантні місця © korupciya.com
Конкурсна комісія повернеться до роботи ввечері 15-го березня.

Проведення конкурсу з обрання членів Національної комісії з запобігання корупції (НАЗК), необхідне для надання Україні безвізового режиму з ЄС, було зірвано в ніч на середу. Як повідомляють члени комісії, проведення заходу було блоковано через пропозицію ввести до складу НАЗК колишнього заступника глави Мін'юсту Руслана Рябошапку.

За інформацією "Європейської Правди", у рейтинговому голосуванні його кандидатуру підтримали п'ятеро з восьми членів конкурсної комісії (троє дали йому перше місце, двоє – поставили його на друге). У той же час, троє її учасників – Віктор Шлінчак, Леся Шевченко та перший заступник міністра Юстиції Інна Севастьянова дали кандидату найнижчу оцінку, визнавши його компетентність не відповідній даній посаді. Таким чином, Руслан Рябошапка місце у НАЗК не отримав.

Читайте також: Корупція в Україні, проти якої зібрався Майдан, досі нікуди не зникла – Washington Post

Севастьянова, при цьому, відкрито визнала, що поставила цю оцінку не через професійні якості Рябошапки, а через його "співпрацю з Лавриновичем". Сам кандидат цю заяву спростував. За нього заступилися інші члени комісії, які заявили, що Севастьянова лобіює інтереси свого міністерства, хоча повинна бути незалежною.

Ще одна учасниця комісії, що оцінила кандидата на нижчий бал – громадський активіст, голова ГО "Відкрите суспільство" Леся Шевченко, заявила, що має до Рябошапки виключно професійні претензії, засновані на досвіді роботи з ним.

Після дуже емоційного обговорення ситуації, Комісія оголосила перерву в своїй роботі, пообіцявши повернутися до розгляду питання увечері 15 березня.

Раніше у Мін'юсті повідомлялося, що конкурс в Нацагентство по запобіганню корупції складає 109 осіб на 2 місця.

Слід зазначити, що в Україні з 2014 року відбулася ціла інституціональна перебудова, покликана зупинити корупцію. Так були створені три антикорупційні відомства: Нацагентство з питань запобігання корупції; Національне антикорупційне бюро; Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів.

Нагадаємо, 12 грудня Кабмін призначив трьох членів Антикорупційного агентства. Ними стали стали народний депутат, член фракції БПП Віктор Чумак, заступник голови Нацдержслужби України Олександр Скопич і доцент Національної академії прокуратури України Наталія Корчак. Одним із завдань НАЗК є контроль за деклараціями чиновників і відповідністю їх офіційних доходів способу життя.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі