Конкурс у Нацагентство із запобігання корупції складає 109 осіб на 2 місця - Мін'юст

Поділитися
Конкурс у Нацагентство із запобігання корупції складає 109 осіб на 2 місця - Мін'юст Від запуску роботи НАПК залежить лібералізація візового режиму з ЄС
Наступне засідання конкурсна комісія з відбору членів Нацагентства з попередження корупції проведе 30 січня.

На дві посади члена Нацагентства з питань запобігання корупції претендують 109 осіб, повідомляє прес-служба Міністерства юстиції України.

Зокрема, свої кандидатури подали колишній заступник міністра юстиції Руслан Рябошапка, помічник-консультант народного депутата України Сергій Яременко, колишній перший заступник голови Нацагентства з проведення чемпіонату Європи з футболу-2012 Микола Божко.

Наступне засідання конкурсна комісія з відбору членів Нацагентства із запобігання корупції проведе 30 січня.

Кабінет міністрів оголосив повторний конкурс на посади двох членів Національного агентства з питань запобігання корупції. Документи для участі в повторному конкурсі з добору кандидатів подавалися з 4 по 18 січня 2016 року.

Національне агентство з питань запобігання та протидії корупції повинно займатися перевіркою майнових декларацій чиновників. Планувалося, що агентство запрацює до кінця 2015 року.

11 грудня минулого року уряд призначив на посаду трьох з п'яти членів Національного агентства з питань запобігання корупції - Наталю Корчак, Віктора Чумака та Олександра Скопича. Тоді в уряді заявили, що заповнення трьох з п'яти вакантних посад є "достатньою умовою для запуску агентства". У той же час активісти заявили, що в такому складі НАЗК не зможе обрати свого голову, а для ухвалення будь-якого рішення НАЗК потрібні мінімум три голоси, без керівника НАЗК неможливо призначити працівників апарату, затвердити кошторис органу.

Активісти звернулися з відкритим листом до прем'єр-міністра і міжнародних інституцій з закликом оголосити знову конкурс на керівний склад агентства. Після цього конкурсна комісія не змогла обрати двох членів антикорупційного агентства.

Читайте також: Владі України доведеться "принести в жертву" кількох великих корупціонерів - експерт

Створення Національного агентства з питань запобігання корупції є однією з умов отримання Україною безвізового режиму з ЄС.

Брюссель теж підштовхує Україну до активнішої боротьби з корупцією. Зокрема ЄС хоче, щоб антикорупційна Нацагенція запрацювала до квітня. Оскільки для запровадження безвізового режиму Київ пообіцяв запустити відомство в першому кварталі 2016 року.

Правозахисники "Amnesty International Україна" бачать можливість втрати Україною перспективи скасування віз з ЄС через зволікання із запуском Накагенції з протидії корупції.

Слід зазначити, що в Україні з 2014 року відбулася ціла інституціональна перебудова, покликана зупинити корупцію. Так були створені три антикорупційні відомства: Нацагентство з питань запобігання корупції; Національне антикорупційне бюро; Національне агентство України з питань виявлення, розшуку управління активами, отриманими від корупційних і інших злочинів.

Крім державних антикорупційних відомств в Україні також збираються створити Міжнародну антикорупційну комісію, яка буде включати фахівців з США, Євросоюзу і Великобританії.

Однією з ключових умов щодо виконання Україною Плану дій щодо лібералізації візового режиму з Євросоюзом є викорінення корупції в державному апараті влади.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі