Стабільність Євросоюзу буде забезпечена за рахунок входження до його складу України і Туреччини. Про це заявив посол Туреччини в Україні Йонет Джан Тезель в ході конференції "Дві країни на кордоні Європейського Союзу. Відносини між Туреччиною та Україною", яка відбулася в понеділок у Києві.
"Не тільки Україна має потребу в Євросоюзі, але і ЄС має потребу в Україні. Розширення зони стабільності Євросоюзу: зони добробуту, матеріального добробуту, передусім можливо за рахунок розширення ЄС за рахунок Туреччини і України", – сказав Тезель.
Дипломат вважає, що такий підхід має бути базовим у зовнішній політиці двох країн в європейському напрямку.
У свою чергу, професор турецького університету Мармара Хуршит Гюне висловив упевненість, що "процес євроінтеграції в ЄС у України може піти швидше, ніж у Туреччини", і основна причина цього – культурна і демографічна схожість.
Він також висловив переконання, що навіть незважаючи на внутрішні труднощі у самому Євросоюзі, Україна може зайняти гідне місце в ньому.
"Незважаючи на це все Україна може зайняти місце у союзі європейських держав", – підкреслив експерт.
Раніше повідомлялося, що Єврокомісія відклала безвізовий режим для України.
Перші особи української держави неодноразово заявляли про виконання Україною усіх "безвізових" рекомендацій ЄС, проте європейські партнери не тільки закликають Київ посилити боротьбу з системною корупцією, але і вказують на недоліки нових антикорупційних законів.
зокрема, посол ЄС в Україні Ян Томбінський жорстко розкритикував прийнятий Верховною Радоюзакон про електронне декларування майна та доходів чиновників, який "не відповідає антикорупційним зобов'язанням, прийнятим керівництвом України".
Приймаючи необхідні для безвізового режиму з ЄС антикорупційні закони, депутати нерідко вносять туди правки, які нівелюють ефективність механізмів боротьби з корупцією. Детальніше про це читайте у статті Дар'ї Каленюк і Тетяни Пеклун "Закони опору та протидії: як євроінтеграція долала депутатську жадібність" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".