Дипломат пояснив, чому Євросоюзу потрібна Україна

Поділитися
Дипломат пояснив, чому Євросоюзу потрібна Україна Україна зможе посісти гідне місце у Євросоюзі © Flickr/Петро Порошенко
Процес євроінтеграції в ЄС у України може піти швидше, ніж у Туреччини.

Стабільність Євросоюзу буде забезпечена за рахунок входження до його складу України і Туреччини. Про це заявив посол Туреччини в Україні Йонет Джан Тезель в ході конференції "Дві країни на кордоні Європейського Союзу. Відносини між Туреччиною та Україною", яка відбулася в понеділок у Києві.

"Не тільки Україна має потребу в Євросоюзі, але і ЄС має потребу в Україні. Розширення зони стабільності Євросоюзу: зони добробуту, матеріального добробуту, передусім можливо за рахунок розширення ЄС за рахунок Туреччини і України", – сказав Тезель.

Дипломат вважає, що такий підхід має бути базовим у зовнішній політиці двох країн в європейському напрямку.

У свою чергу, професор турецького університету Мармара Хуршит Гюне висловив упевненість, що "процес євроінтеграції в ЄС у України може піти швидше, ніж у Туреччини", і основна причина цього – культурна і демографічна схожість.

Він також висловив переконання, що навіть незважаючи на внутрішні труднощі у самому Євросоюзі, Україна може зайняти гідне місце в ньому.

"Незважаючи на це все Україна може зайняти місце у союзі європейських держав", – підкреслив експерт.

Читайте також: У Брюсселі наполягають, щоб Україна прийняла безвізові закони вже зараз

Раніше повідомлялося, що Єврокомісія відклала безвізовий режим для України.

Перші особи української держави неодноразово заявляли про виконання Україною усіх "безвізових" рекомендацій ЄС, проте європейські партнери не тільки закликають Київ посилити боротьбу з системною корупцією, але і вказують на недоліки нових антикорупційних законів.

зокрема, посол ЄС в Україні Ян Томбінський жорстко розкритикував прийнятий Верховною Радоюзакон про електронне декларування майна та доходів чиновників, який "не відповідає антикорупційним зобов'язанням, прийнятим керівництвом України".

Приймаючи необхідні для безвізового режиму з ЄС антикорупційні закони, депутати нерідко вносять туди правки, які нівелюють ефективність механізмів боротьби з корупцією. Детальніше про це читайте у статті Дар'ї Каленюк і Тетяни Пеклун "Закони опору та протидії: як євроінтеграція долала депутатську жадібність" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі