Депутати Верховної Ради зобов'язані у найкоротші терміни прийняти всі закони, необхідні для введення безвізового режиму України з ЄС. Про це сказав сьогодні у Брюсселі єврокомісар з питань європейської політики сусідства і переговорів по розширенню Йоханнес Хан, пише УНІАН.
"Європейська комісія допомагає в цьому. Але треба, щоб український парламент прийняв рішення таким чином, щоб були виконані всі необхідні критерії", – заявив Хан у рамках "Українського тижня" в Європейському парламенті.
Політик навів як приклад електронну систему декларацій. "Важливо, щоб це все було відкрито, яка ситуація з приватною власністю, це треба зробити зараз, а не в майбутньому", – зазначив Хан.
Він також висловив переконання в необхідності виконання вже прийнятого законодавства для реформування судової гілки влади, боротьби з корупцією, поліпшення інвестиційного середовища.
Нагадаємо, 25 лютого президент Петро Порошенко підписав безвізові закони про спеціальної конфіскації (4054), про прокуратуру (4055) і про Нацагентство з розшуку активів (4056).
У той же час, підписання закону про електронне декларування майна та доходів держслужбовців було відкладено.
Перші особи української держави неодноразово заявляли про виконання Україною всіх "безвізових" рекомендацій ЄС, проте європейські партнери не тільки закликають Київ посилити боротьбу з системною корупцією, але і вказують на недоліки нових антикорупційних законів.
Зокрема, посол ЄС в Україні Ян Томбінський жорстко розкритикував прийнятий Верховною Радою закон про електронне декларування майна та доходів чиновників, який "не відповідає антикорупційним зобов'язанням, прийнятим керівництвом України".
Створення Національного агентства з питань запобігання корупції є однією з умов отримання Україною безвізового режиму з ЄС. Одним із завдань НАПК є контроль за деклараціями чиновників і відповідністю їх офіційних доходів способу життя.
Однак Кабмін призначив лише трьох із п'яти членів Агентства. До того ж його голова депутат Віктор Чумак, склав з себе повноваження глави НАПК, заявивши, що початок роботи Агентства блокується.
Приймаючи необхідні для безвізового режиму з ЄС антикорупційні закони, депутати нерідко вносять туди правки, які нівелюють ефективність механізмів боротьби з корупцією. Детальніше про це читайте у статті Дар'ї Каленюк і Тетяни Пеклун "Закони опору та протидії: як євроінтеграція долала депутатську жадібність" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна."