У НАТО не можуть назвати чітких критеріїв вступу України в Альянс

Поділитися
У НАТО не можуть назвати чітких критеріїв вступу України в Альянс © panoramanews.ru
Виконання технічних завдань недостатньо.

Заступник помічника генсека НАТО Джеймс Аппатурай заявив про те, що прийняття певної країни в НАТО є більше політичним рішенням, і виконання технічних критеріїв недостатньо. Про це він сказав, коментуючи ідею про те, щоб Україна отримала певний список критеріїв для членства в НАТО, як свого часу - для безвізового режиму з ЄС.

"Це так не працює. Немає чіткого переліку критеріїв, після виконання яких надається ПДЧ або членство - бо це політичні рішення, це не суто технічні критерії... Я не кажу, що не має зв'язку між реформами і політичним рішенням - звичайно, вони пов'язані. Але тільки виконання переліку умов самого по собі недостатньо", - зазначив Джеймс Аппатурай, передає "Українська правда".

При цьому він зазначив, що серед "чутливих" питань, які мають великий вплив на характер відносин між Україною і НАТО залишається реформування Служби безпеки України в сучасну і дієздатну структуру, а також чітке визначення вертикалі військового управління.

"Ми вітали проект закону про Службу безпеки України, який просувається у вірному напрямку, щоб зменшити за розміром і демілітаризувати цю службу. Така сучасна Служба безпеки може зміцнити механізми нагляду, тому ми закликаємо політиків у Верховній Раді захистити і зберегти в остаточному тексті ті положення цього закону, які орієнтовані на реформи. ми переконані - це добре для України. Сильніше Служба безпеки дасть вам можливість для більш широкого співробітництва з НАТО, відкриє ворота, які ми поки не зможемо відкрити, поки не будемо мати впевненості в цій службі", - сказав Аппатурай.

Детальніше про перспективи реформи, а також про те, чому вона неповноцінна, читайте у статті Олени Щербан та Віталія Шабуніна "Реформа СБУ: ні вашим, ні нашим".

Відзначимо, президент Володимир Зеленський, перебуваючи з робочим візитом у Вільнюсі, зазначив, що вступ України в НАТО і ЄС геополітичним питанням.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі