У МЗС України все ще сподіваються на безвізовий режим в 2016 році

Поділитися
У МЗС України все ще сподіваються на безвізовий режим в 2016 році Україні пора всерйоз почати боротися з корупцією
Українцям треба готуватися до виконання окремих домашніх завдань".

Дипломати України і Євросоюзу продовжують працювати над запровадженням безвізового режиму. Зараз наша країна завершує виконання зобов'язань у рамках безвізового діалогу, повідомила речник Міністерства закордонних справ України Мар'яна Беца.

За її словами, українцям залишалося ще виконати "окремі домашні завдання", хоча Єврокомісія у своїй доповіді від 18 грудня констатувала виконання Україною технічних критеріїв для запровадження безвізового режиму для короткострокових поїздок.

Зокрема, тривають консультації з Єврокомісією з доопрацювання прийнятого закону "Про внесення змін до закону України "Про запобігання корупції" (щодо роботи електронної системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування)".

Також має завершитися формування складу Національного агентства з питань запобігання корупції, що дозволить йому приступити до виконання покладених на нього функцій, у тому числі введення системи електронного декларування та перевірки декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави.

Беца не виключила, що на дату оголошення про безвізовий режим впливає фактор проведення референдуму в Нідерландах.

"Сподіваємося, що цього року громадяни України зможуть подорожувати країнами ЄС на безвізові умовах", – підсумувала речник МЗС України.

Читайте також: В Єврокомісії пояснили, чому Україна не наблизилася до безвізового режиму з ЄС

Раніше повідомлялося, що ЄС може запропонувати безвізовий режим Грузії і відкласти рішення щодо України. Тому що Брюссель не впевнений, що Україна робить достатньо для боротьби з корупцією.

Народний депутат України Сергій Лещенко після спілкування з групою європейських дипломатів у Брюсселі повідомив, що Україна не виконала усі рекомендацій ЄС для того, щоб безвізовий режим почав діяти найближчим часом.

Перші особи української держави неодноразово заявляли про виконання Україною всіх "безвізові" рекомендацій ЄС, проте європейські партнери не тільки закликають Київ посилити боротьбу з системною корупцією, але і вказують недоліки нових антикорупційних законів.

зокрема, посол ЄС в Україні Ян Томбінський жорстко розкритикував прийнятий Верховною Радою закон про електронне декларування майна та доходів чиновників, який "не відповідає антикорупційним зобов'язанням, прийнятим керівництвом України".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі