У МЗС України відповіли на обурення Угорщини через відновлення військової частини у Береговому

Поділитися
У МЗС України відповіли на обурення Угорщини через відновлення військової частини у Береговому Україна не збирається іти на поводі в Угорщини © Андрій Товстиженко, DT.UA
Розміщення військових на території країни є суверенним правом держави, нагадали дипломати.

У Міністерстві закордонних справ України прокоментували заяви Будапешта у зв'язку з планами українського військово-політичного керівництва відновити армійську частину у Береговому Закарпатської області.

Раніше міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто висловив невдоволення та обурення цими планами.

"Розміщення тих чи інших батальйонів українських військових на території суверенної держави – це особиста справа цієї держави і суверенне право цієї держави. Звичайно, нас турбують провокації, які почастішали на території Закарпаття", - повідомила в коментарі "Інтерфакс-Україна" речник МЗС України Мар'яна Беца.

Вона нагадала про те, що розміщення на Закарпатті батальйону українських військ пов'язане з міркуваннями безпеки та дозволить уникнути провокацій.

Раніше у Береговому дислокувався 315-й гвардійський механізований ордена Богдана Хмельницького полк. У 2003 році частину розформували, а майно передали на баланс міськради.

На початку лютого на засіданні Берегівської міськради обговорювалося питання розміщення в місті батальйону 128-ї Закарпатської гірсько-піхотної бригади чисельністю 800 осіб.

За словами в. о. командувача військ оперативного командування "Захід" Сухопутних військ ЗСУ генерал-майора Олега Мікаца, відновити або побудувати нові об'єкти для розміщення батальйону на території військової частини можна до кінця 2019 року.

Спікер українського МЗС також прокоментувала погрози Угорщини заблокувати розвиток двосторонніх відносин Україна-НАТО через закон про освіту.

"Я не думаю, що Угорщина може заблокувати на рівні НАТО двосторонні відносини.... Дуже шкода, що перед виборами в Угорщині передвиборна риторика перемагає ті двосторонні відносини і ті позитивні їх складові", - сказала вона.

Беца також додала, що українська сторона відкрита до діалогу. Тим не менш, Будапешт продовжує піднімати питання про нібито порушення Україною прав угорських національних меншин, які навчатимуться українською мовою, а мову нацменшини вивчати як додаткову дисципліну.

"Це свідомі політичні маніпуляції і відверте перекручування реальності. Нам шкода, тому що ми конструктивно налаштовані на діалог у будь-яких питаннях... Ми постійно намагаємося взаємодіяти з нашими угорськими колегами і через посольство, і на різних міжнародних майданчиках", - пояснила речник МЗС України.

Нагадаємо, ранішеУгорщина закликала ОБСЄ направити свою постійну місію в Закарпатську область, у зв'язку з "напруженістю" в регіоні. Слідом закарпатські угорці також закликали розгорнути в області постійну місію ОБСЄ.

Одночасно з цим Будапешт звинуватив Київ у організації атаки на права нацменшин, згідно з прийнятим в Україні законом "Про освіту".

Разом із тим Угорщина пообіцяла блокувати міжнародні прагнення України до виконання Києвом усіх ультиматумів Будапешта.

Детальніше про ультиматуми Угорщини та їхні наслідки для України читайте у статті "За півкроку до червоної риски" Володимира Кравченка для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі