У МЗС України відповіли на достроковий від'їзд місії ПАРЄ з Києва

Поділитися
У МЗС України відповіли на достроковий від'їзд місії ПАРЄ з Києва ПАРЄ сама проголосувала за необов'язковість виконання своїх же рішень і втратила авторитет, констатували в Міністерстві закордонних справ
В українському зовнішньополітичному відомстві висловили жаль, що делегація ПАРЄ не проконсультувалася з Верховною Радою України.

У Міністерстві закордонних справ України висловили жаль у зв'язку з достроковим припиненням роботи місії ПАРЄ в Києві. У відомстві підкреслили, що Україна не порушила жодного зі своїх зобов'язань як члена Ради Європи, але не зобов'язана запрошувати на вибори спостерігачів від Парламентської Асамблеї РЄ.

"Асамблея у своїх правилах процедури зазначила, що спостерігати за виборами є правом Асамблеї. Але це зовсім не означає, що парламент зобов'язаний запрошувати ПАРЄ спостерігати за виборами", - заявила офіційна представниця МЗС Катерина Зеленко в коментарі інформагентству "Інтерфакс-Україна" в середу, 3 липня.

Спікерка відомства нагадала, що обов'язковими до виконання для держав – членів Ради Європи є лише рішення Комітету міністрів РЄ та Європейського суду з прав людини.

Зеленко підкреслила, що членам місії ПАРЄ, які достроково залишили Київ 3 липня, мали б не приймати емоційне і поспішне рішення без попередніх консультацій з українським парламентом.

"ПАРЄ слід було б замість того, щоб емоційно реагувати на рішення керівництва Верховної Ради в публічному просторі, вступити в діалог і провести консультації з делегацією України в Асамблеї", - пояснила представниця українського зовнішньополітичного відомства.

Вона констатувала, що, знявши санкції з делегації РФ, ПАРЄ сама "проголосувала за необов'язковість виконання своїх рішень" і втратила авторитет дорадчого органу Ради Європи.

Зеленко підкреслила, що Україна не порушила жодного положення жодного з документів Ради Європи, обов'язкових для виконання.

Як повідомлялося, 3 липня місія ПАРЄ оголосила про дострокове припинення візиту в Україну в зв'язку з тим, що Верховна Рада відкликала запрошення для спостерігачів від організації на майбутніх парламентських виборах.

Рішення Верховної Ради стало відповіддю на дії Асамблеї.

У ніч на 25 червня ПАРЄ зняла санкції з делегації Росії без будь-яких додаткових умов. Наступного дня ПАРЄ відновила права російської делегації у повному обсязі.

При цьому РФ не виконала жодної умови для повернення до організації. Не деокупувала українські Крим і Донбас, не звільнила українських політв'язнів і військовополонених моряків.

Українська та грузинська делегації оскаржили рішення про повернення РФ до ПАРЄ, а делегація України відмовилася від участі в роботі ПАРЄ і попросила Верховну Раду терміново розглянути це питання. Депутати поставили перед президентом Володимиром Зеленським і МЗС питання про доцільність участі в інших органах Ради Європи.

Польща, Литва, Латвія, Естонія, Україна, Словаччина, Грузія та Швеція планують підготувати спільну резолюцію в ПАРЄ проти повернення делегації Росії.

Докладніше про проблеми ПАРЄ після відновлення статусу РФ читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Яка Рада, така й порада" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі