Делегація ПАРЄ достроково покинула Україну через скасування запрошень для спостерігачів

Поділитися
Делегація ПАРЄ достроково покинула Україну через скасування запрошень для спостерігачів Делегація ПАРЄ провела в Києві всього два дні © ПАРЄ
Україна скасувала запрошення для спостерігачів від ПАРЄ на виборах Верховної Ради за зняття санкцій ПАРЄ з делегації Росії.

Делегація Парламентської Асамблеї Ради Європи, яка прибула в Україну для оцінки передвиборчого клімату, достроково залишила територію країни. Своє рішення представники ПАРЄ пояснили анулюванням запрошень для спостерігачів від Асамблеї на позачергових парламентських виборах.

"Передвиборча делегація вирішила достроково припинити свою діяльність", - йдеться в заяві ПАРЄ, поширеному в середу, 3 липня.

Делегація працювала в Києві 2 і 3 липня. За цей час представники ПАРЄ зустрілися з представниками низки українських партій, громадянського суспільства та ЗМІ, командою БДІПЛ ОБСЄ і дипломатами, які працюють в Україні.

До складу місії ПАРЄ входили виконувач обов'язків голови делегації Март ван де Вен (Нідерланди, ALDE), а також Олександр Поцей (Польща, EPP/CD), Марко Ніколіні (Сан-Марино, UEL) і Нагіф Хамзаєв (Азербайджан, FDG).

Відзначимо, рішення Верхолвної Ради про скасування запрошення для спостерігачів ПАРЄ стало відповіддю на дії Асамблеї. У ніч на 25 червня ПАРЄ зняла санкції з делегації Росії без будь-яких додаткових умов. Наступного дня ПАРЄ відновила права російської делегації у повному обсязі.

При цьому РФ не виконала жодної умови для повернення до організації. Не деокупувала українські Крим і Донбас, не звільнила українських політв'язнів і військовополонених моряків.

Нагадаємо, 1 липня комітет Верховної Ради у закордонних справах порекомендував парламенту призупинити участь постійної делегації у роботі Парламентської асамблеї Ради Європи до отримання висновків Венеціанської комісії.

Також українська та грузинська делегації оскаржили рішення про повернення РФ до ПАРЄ, а делегація України відмовилася від участі в роботі ПАРЄ і попросила Верховну Раду терміново розглянути це питання. Депутати поставили перед президентом Володимиром Зеленським і МЗС питання про доцільність участі в інших органах Ради Європи.

Польща, Литва, Латвія, Естонія, Україна, Словаччина, Грузія та Швеція планують підготувати спільну резолюцію в ПАРЄ проти повернення делегації Росії.

Докладніше про проблеми ПАРЄ після відновлення статусу РФ читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Яка Рада, така й порада" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі