"Нещодавно суд скасував рішення про припинення розслідування, воно відновлене, тому ми наполягатимемо на тому, щоб підозра була остаточно оголошена, і щоб ця справа пішла до суду", - пояснив він.
Голова Бюро нагадав про те, що кримінальне провадження щодо голови ЦВК було виділено із загального масиву справ про так звану "чорну бухгалтерію "Партії регіонів"".
"На той час почеркознавча експертиза вже підтвердила справжність підпису Охендовського, і ми бачили, що в той самий день, коли зроблено запис про виплату йому коштів у так званій "амбарній книзі", на його картку приходили гроші. Детективи були готові закінчувати цю справу...", - розповів Ситник.
Проте Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) призупинила розслідування у зв'язку з направленням міжнародних правових доручень інших країн. На початку квітня Солом'янський районний суд Києва скасував рішення САП, 25 квітня антикорупційна прокуратура відновила розслідування у справі Михайла Охендовського.
Нагадаємо, 13 грудня 2016 року детективи Національного антикорупційного бюро в аеропорту "Бориспіль" вручили повідомлення про підозру голові Центральної виборчої комісії Михайлу Охендовському, який є фігурантом кримінального провадження щодо "чорної бухгалтерії" "Партії регіонів". Михайла Охендовського підозрюють в отриманні понад 1,2 мільйона гривень хабарів від "Партії регіонів".
У квітні НАБУ направило в САП остаточний варіант підозриМихайлу Охендовському.
У червні 2017 року САП припинила розслідування у справі проти Охендовського. Для визнання особи винною в отриманні хабара, закон вимагає докази не лише самого факту передачі коштів, але й використання одержувачем хабара свого службового становища в інтересах хабародавця. Як вказують в САП, правоохоронцям залишається з'ясувати, які саме конкретні дії в інтересах "Партії регіонів" виконував Охендовський, перебуваючи у закордонних відрядженнях (і чи виконував їх взагалі).
Детальніше про перспективи справи "чорної бухгалтерії" "Партії регіонів" читайте у статті Оксани Денисової "Як "чорна бухгалтерія" ПР може перетворитися на невидиму" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".