САП відновила розслідування у справі Охендовського

Поділитися
САП відновила розслідування у справі Охендовського Раніше суд скасував рішення про припинення розслідування у справі Охендовського © РБК-Україна
Антикорупційна прокуратура продовжить розслідувати справу про отримання хабара головою ЦВК.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) відновила досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою голови Центральної виборчої комісії (ЦВК) Михайла Охендовського в отриманні хабара в особливо великому розмірі, повідомив прокурор Віталій Кравець інформагентству УНН.

"Незважаючи на те, що повний текст постанови так до нас і не надійшов поки, він вже з'явився у вільному доступі в Єдиному реєстрі судових рішень. Власне, обробивши цю постанову, ми прийняли рішення, що все-таки необхідно відновити досудове розслідування. Вчора досудове розслідування було відновлено", - розповів прокурор.

Кравець пояснив, що САП раніше призупинила слідство на підставі направлення запитів до Німеччини, Австрії та Франції. Суд, скасувавши постанову керівника САП про зупинення слідства, вказав на те, що відповіді на запити з цих країн вже надійшли.

"Чому так сталося, що НАБУ не визнало за необхідне повідомити прокурорам про те, що ці відповіді надійшли. Фактично нам вже це стало відомо під час судового процесу з оскарження постанови про зупинення. І вже ні часу, ні місця для маневру не було. Тому сперечатися з цією позицією суду, на жаль, ми не можемо", - зазначив прокурор.

За словами Кравця, суддя прямо прописав про те, що це не позбавляє антикорупційну прокуратуру права прийняти рішення про зупинення, але вже на підставі інших двох запитів - до США та Великої Британії, відповіді на які поки не надходили.

Як заявив прокурор, інформація про те, що направлення цих міжнародних запитів відбувалося всупереч позиції антикорупційного бюро, і що це була виключно позиція керівника САП є брехнею.

"Ці запити готувалися в надрах НАБУ. Це була ініціатива детективів. Ми протягом 4-5 місяців постійно повертали їх на доопрацювання в зв'язку з наявними недоліками. Стверджувати, що це наша ініціатива при вище згаданому фактажі, дуже схоже на те, що просто намагаються зберегти гарну міну при поганій грі", - резюмував Кравець.

Раніше Солом'янський райсуд Києва скасував рішення про зупинення досудового розслідування у справі Михайла Охендовського.

Нагадаємо, 13 грудня 2016 року детективи Національного антикорупційного бюро в аеропорту "Бориспіль" вручили повідомлення про підозру голові ЦВК Михайлу Охендовському, який є фігурантом кримінального провадження щодо "чорної бухгалтерії" "Партії регіонів". Охендовського підозрюють в отриманні понад 1,2 мільйона гривень хабарів від "Партії регіонів".

У квітні НАБУ направило в САП остаточний варіант підозри Охендовському.

У червні 2017 року САП припинила розслідування у справі проти Охендовського. Для визнання особи винною в отриманні хабара, закон вимагає докази не лише самого факту передачі коштів, але й використання одержувачем хабара свого службового становища в інтересах хабародавця. Як вказують в САП, правоохоронцям залишається з'ясувати, які саме конкретні дії в інтересах "Партії регіонів" виконував Охендовський, перебуваючи у закордонних відрядженнях (і чи виконував їх взагалі).

Детальніше про перспективи справи "чорної бухгалтерії" "Партії регіонів" читайте у статті Оксани Денисової "Як "чорна бухгалтерія" ПР може перетворитися на невидиму" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі