Заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль висловила впевненість, що в поточних умовах Рада Безпеки ООН не зможе затвердити мандат миротворчої місії в ОРДЛО через позицію Російської Федерації.
"Потрібно подивитися на склад Радбезу і зрозуміти, що будь-яка резолюція, яка не влаштовуватиме Росію, просто не пройде. А вносити її, щоб вона була видозмінена незрозумілим для нас чином, так як ми не можемо впливати – ми не в Радбезі - це безглуздо", - заявила Зеркаль в ефірі "5 каналу" увечері в п'ятницю, 20 липня.
Вона уточнила, що не очікує від президента Росії Володимира Путіна готовності прийняти будь-яке рішення щодо окупованих українських територій до парламентських і президентських виборів в Україні.
"Пан Путін дав чітко зрозуміти, що він очікує результатів українських виборів, і я особисто не думаю, що до виборів він буде готовий до якихось дій. Дійсно, можуть бути якісь діалоги, провокації, вкидання", - додала Зеркаль, висловивши впевненість, що Росія втручатиметься в українські вибори.
При цьому, за словами заступника міністра, процес створення миротворчої місії вже запущено.
"Не варто очікувати від цього дуже багато. Дійсно, нам варто регулювати свої очікування, і враховувати ті способи, які у нас є для врегулювання ситуації", - додала Зеркаль.
Нагадаємо, що колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен підготував доповідь, у якій оцінив деталі, перспективи та можливості миротворчої місії в Донбасі. Так, кількість миротворців у контингенті він визначив у 24 тисячі чоловік, а серед країн-учасниць були названі Швеція, Бразилія і Білорусь.
Білорусь підтвердила бажання відправити військових у ОРДЛО у складі миротворчого контингенту ООН. Готовність взяти участь у миротворчій місії також висловили Швеція і Фінляндія – нейтральні держави, які не є членами НАТО.
У МЗС України вказали на неможливість участі у миротворчій місії військових з Білорусі та інших держав, які є військовими союзниками Росії.
Раніше спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер заявив, що США підтримують розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо.
Росія, у свою чергу, категорично не хоче пускати миротворців схід від лінії розмежування.
Докладніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".