Міністри закордонних справ України і Німеччині Павло Клімкін і Хайко Маас обговорили питання розміщення міжнародного миротворчого контингенту в ОРДЛО, а також підготовку зустрічі в "нормандському форматі".
Глава МЗС Німеччини, який 31 травня – 1 червня перебуває з візитом в Україні, разом із українським колегою відвідали зону проведення операції Об'єднаних сил, повідомляє прес-служба українського зовнішньополітичного відомства.
Маас запевнив Клімкіна, що Німеччина поважає державний суверенітет і територіальну цілісність України і не залишить її наодинці у врегулюванні конфлікту в Донбасі.
Клімкін, у свою чергу, нагадав Маасу про важливість недопущення реалізації Росією проекту "Північний потік-2", який загрожує енергетичній безпеці Європи.
Нагадаємо, що колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен підготував доповідь, у якій оцінив деталі, перспективи та можливості миротворчої місії в Донбасі. Так, кількість миротворців у контингенті він визначив у 24 тисячі чоловік, а серед країн-учасниць були названі Швеція, Бразилія і Білорусь.
Білорусь підтвердила бажання відправити військових у ОРДЛО у складі миротворчого контингенту ООН. Готовність взяти участь у миротворчій місії також висловили Швеція і Фінляндія – нейтральні держави, які не є членами НАТО.
У МЗС України вказали на неможливість участі у миротворчій місії військових з Білорусі та інших держав, які є військовими союзниками Росії.
Раніше спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер заявив, що США підтримують розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо.
Росія, у свою чергу, категорично не хоче пускати миротворців схід від лінії розмежування.
Докладніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".